Bruce Willis je můj kámoš!

pondělí 29. červen 2009 08:00

  Tak to má za sebou. Náš kamarád Martin si už vybral  dárek k narozeninám. Pro něj dar danajský.

 

Bylo to jako v akčním filmu. Sraz v deset hodin na letišti v Kolíně, šampaňské s sebou. Sjeli jsme se částečně vlakem, částečně autem. Martin zvolil vlak, zdálo se mu to patřičnější než obyčejné auto. Navíc byl vybaven i na vodu, neboť skok padákem mu coby adrenalinový sport nestačil; hned po seskoku Martin hodlal pokořit divoké vody Ria Otava.

Sobota byla jak vymalovaná, dokonce i v rádiu hlásali, že je to ideální počasí na seskok padákem! Prostě jsme vybrali skvělý čas pro Martinův křest ohněm. Tedy vzduchem.

Den před seskokem byl Martin nervózní, což se projevovalo zvýšenou ukecaností a mletím páté přes deváté, bez ohledu na zájem posluchačů. Ovšem v den D, onu sobotu, Martin přistoupil na splnění úkolu vyrovnaně, skoro bych řekla, odevzdaně.

Letiště v Kolíně je malé a sympatické. Na travnaté ploše bylo rozeseto několik letadel různých barev a tvarů, v prostoru letiště se pohybovaly desítky lidí různého věku, někteří v kombinézách a ostatní vybavení foťáky, kamerami a psy. Občas se na modré obloze objevily malé tečky, jež se proměnily v barevné padáky, pomalu se snášející k zemi. Někteří skokani dělali ve vzduchu takové psí kusy, že nám tuhla v žilách krev a Martin, jenž byl už od rána povážlivě bledý, zelenal. Po bedlivém zkoumání jsme zjistili, že ty psí kusy dělají výhradně sóloví skokani, ti v tandemu se snášeli k zemi důstojně, jakoby ve zpomaleném filmu.

V půl jedenácté jsme Martina svorně doprovodili do nízkého baráčku, kde absolvoval školení, poučení a převlečení do kombinézy. Kombinéza byla barevná a Martin se rázem proměnil v profesionála. Úplnej Bruce Willis ve filmu Armageddon! Zdálo se, že i Martin si je vědom své proměny. Vypnul hruď a nasadil blazeovaný výraz. Byl připraven.

Spolu s Martinem se chystalo seskočit ještě několik odvážlivců, převážně ženy, některé pak moc pěkné, jak si stačili všimnout pánové z naší výpravy. My dámy jsme  zase zaregistrovaly, že skokanští instruktoři taky nejsou k zahození, obzvláště pak ten Martinův Honza. Nelenily jsme a tento poznatek jsme sdělily Martinovi. „No a co jako? Co já s tím mám jako dělat?" Uznaly jsme, že on fakt nic a tajně jsme mu záviděly.

Skupina skokanů se odebrala na trávník k poslední instruktáži před skokem. Obdivně jsme sledovali ležérní chůzi našeho kamaráda. Ode dneška je to prostě Bruce! Můj kámoš! Pak nám ještě jeho tandemový skokan Honza  prozradil, že mají žlutooranžový padák a za všemi hrdiny zaklaply dveře letadla.

No a pak jsme jen s napětím upírali uslzené oči proti azurové obloze a sledovali letadlo, rychle stoupající do výšky čtyř kilometrů. Z letounu se stala malá stříbrná tečka a z ní postupně vyskakovaly malé blešky. Když se bleškám rozevřely padáky, všem dole na trávníku se viditelně ulevilo. Bedlivě jsme sledovali žlutooranžový padák. Postupně se všichni odvážlivci snesli k zemi a my se soustředili na žlutooranžový padák, aby nám a našim hledáčkům neunikla ani vteřina slavného seskoku.  No jo, ale Martin vypadá přece jako Bruce Willis a zpod tohoto padáku se vykutálela taková baculatá Majolenka!  Bruce se hrdě tyčil vedle padáku modrobílého.

„Sorry, trochu jsem se spletl!" volal na nás Honza a smál se od ucha k uchu. Takže pro budoucí generace máme na kameře i na fotkách zachycený let žlutooranžového padáku s nejstarší členkou hrdinného týmu. Ani jeden z nás si vůbec nevšiml, jak se vznášel padák modrobílý a jestli seskok probíhal jak měl. Martinovi to naštěstí nevadilo a byl zjevně rád, že má seskok za sebou. Bouchli jsme zteplalé šampaňské a všem spadl kámen ze srdce. Protože já nevím, co bychom si bez Martina u nás v práci počali.Ted ještě aby se nám neutopil v nebezpečných peřejích Otavy a přežil alkoholickou smršť, doprovázející každý správný vodácký sportovní výkon!

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy