Další zkouška, co všechno vydržím

pondělí 8. červen 2009 08:30

nas baracek tesne pred zapocetim fasady

  Letošní červen není časem jahod a třešní, nýbrž časem fasády...

 

Den dětí jsme oslavili stavěním lešení. Jelikož jsme se dva dny před vypuknutím akce FASÁDA dozvěděli, že lešení, jež jsme měli slíbené od známého, nějaký zloduch ukradl, stáli jsme před problémem. Jak započít s fasádou, lešení nemajíce?

V krajním zoufalství jsme zavolali našemu zedníkovi Radkovi a ten slíbil nápravu. Lešení bude. No a jak Radek slíbil, tak se i stalo. Celý den pilně jezdil s pomocníky, narychlo najatými v hospodě, a svážel lešení od různých dodavatelů. Mým úkolem bylo označit barevnými provázky jednotlivé dodávky, neboť vězte, že dodavatelů potřebného materiálu bylo celkem pět.

V pondělí nastoupila četa fasádníků, složená z Radka, Pavla a Pepy. Mour s Beruškou se k fasádě postavili čelem a střelhbitě si rozdělili úkoly. Mour si vybral strategickou pozici v posteli a tím střežil bezpečí zevnitř. Beruška pak zaujala polohu ležící sfingy uprostřed dvora na místě, kde měla dokonalý přehled o sebemenším pohybu vně domu. Rozhodla se dohlížet na práci zcela nekompromisně a zabrala si k tomuto účelu odloženou mikinu hlavního míchače materiálu Pavla. Zádíčka měla podšprajcovaná řvoucím tranzistorákem, jenž byl nastavený na nejvyšší výkon, aby přehlušil míchačku. Beruška je hluchá. Ze svého stanoviště se nehnula, jenom v čase jídla se obezřetně odebrala ke stolu pod hrušku, aby s Mourem dohlíželi,  zda jsou pracanti kvalitně krmeni a jestli jsou natolik slušně vychovaní, aby se rozdělili i se svými políry Berčou a Mourem.

Mourek vylezl z postele pokaždé, když klapla lednice a běžel pomoci do kuchyně. Jeho největší starostí byla kvalita předložených pokrmů a pokud jsem se jen na vteřinu vzdálila, okamžitě mě plně nahradil a ochutnával. Takto mi krom jiného například sežral veškerou zeleninu z polívky a část hlávkového salátu. Zelenina byla vytažená z masového vývaru a tudíž nacucaná hodnotnými bílkovinami, tolik potřebnými k rozvoji správného kocoura. V životě jsem neviděla takovou rychlost, jakou Mour při loupení vyvinul. Salát ho zaujal v momentě, kdy jsem ho pokropila olivovým olejem. Z kuchyně prchal s listem velkým jako jeho hlava a cestou nahoru do ložnice ho do sebe nasoukal.

Na rozdíl od našich zvířat jsou naši fasádníci v jídle daleko vybíravější. Tak například Pepa nejí sladké, jelikož má cukrovku. Pavel jí málo a Radek? Radek je kapitola sama pro sebe. Nejí: brambory a veškeré výrobky z brambor, včetně bramborových knedlíků, pak zelí, rajčata a kmín. Zato miluje krupicovou kaši. Ach jo. Co myslíte, že jsem uvařila jako první jídlo? Bramborový salát a sekanou. Posléze, co mi Radek sdělil, že nejí nic, v čem jsou brambory, přinesla jsem mu k sekané chleba. Kmínový, jak jinak...

Nicméně fasádníci jsou sympatičtí chlapíci a fasáda roste. Baráček se mění z ošklivého káčátka v krásnou labuť a naši vrchní dohližitelé Beruška a Mour jsou, zdá se, spokojení. U stolu jsou první, jak se sluší a patří na vedoucí, a konzumují vše, co jim jejich podřízení nabídnou. Nejradši sedí u Pavla, jelikož ten jí málo a poctivě se dělí o salám, koláč i maso. Momentálně jsou oba na svých pracovištích - Mourek v posteli a Beruška na mikině u tranzistoráku, a tráví oběd. Občas Berča otevře očko a zkontroluje stav na lešení, jestli jsou její podřízení na svém místě.

Za chvíli půjdu do kuchyně připravit svačinu. Chvíle pro Mourka. Mimochodem, nevíte, jestli se vyrábí lednice, co se otvírá  ZCELA NEHLUČNĚ? Měla bych eminentní zájem!

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy