Hurá! Je tu srpen!! Jedu do Liberce!!!

pondělí 31. srpen 2015 09:00

www.jizerky.cz

Takhle se raduji nejen já, ale každý účastník festivalu Bohemia cantat. 

1. dubna nemůžu dočkat rána, neboť vězte, že se v toto magické datum odhalí tajemství srpnového setkání hromady zpěváků napříč republikou a přilehlých států. Ano, na Apríla se na stránkách festivalu zveřejní informace, jaké že budou letos v srpnu ateliéry a kdo že je povede. Potom nastane velké zkoumání a přemýšlení, do kterého ateliéru se přihlásit.

Letos vedli ateliéry hned čtyři nováčci. Jala jsem se pátrat a gůglit, abych se o nových sbormistrech něco dozvěděla. Nakonec jsem zvolila ateliér Jirky Slovíka, jelikož se mi jevil sympatický a líbily se mi jeho oči. Ten na nás bude určitě hodný, říkala jsem si. No a taky se mi líbily skladby, to dá rozum.

20. srpna jsem si sbalila noty a vyrazila do Liberce.  Z našeho smíšeného sboru Gaudium Praha se nás tentokrát zúčastnilo libereckých pěveckých orgií třináct a několik spřátelených kamarádů k tomu. Slušná partička. Byli jsme rozprostřeni ve čtyřech ateliérech.

Letošní ročník jsme měli hned ve čtvrtek zpestřený fotbalem a účastí fanoušků z Chorvatska. V Liberci byly manévry, nicméně se nám nic nepřihodilo, a když jsme se vraceli k ránu na internát, nepotkali jsme jedinou chorvatskou duši. Já jsem pokaždé v takové euforii, že vydržím prakticky nespat, pořád zpívat a všeobecně se radovat. Těch několik hodin spánku nestojí za řeč, obzvlášť když ležíte na tvrdém kavalci a kolem chrápe trojice milovaných kamarádek, jako když pilou řeže. Když jsem se k ránu plížila pokojem, abych je nevzbudila, chtěla jsem se rychle svlíknout a svou džínovou košili jsem jedním trhem chtěla rozepnout, domnívajíc se, že je na druky. No, domnívala jsem se špatně. Teda řeknu vám, nic nedělá takovej kravál jako knoflíky střílející na všechny strany…

Náš ateliér číslo tři byl co do počtu pěvců sice nejmenší, leč pro mě byl nejkrásnější. Trochu mě sice zaskočilo, že jsem občas musela dát sólo – to se mi vždycky sevře krk a zpívám mnohem hůř než bych chtěla a měla. No jo, jsem přece sborová zpěvačka, že jo. Náš ateliér byl proložený zpěvačkami ze Slovenska a to bylo bezva. Jednak vlastnily krásné hlasy a jednak nám nalejvaly jejich demenovku, co chutná jako naše becherovka. Družba byla proto navázaná prakticky od samého začátku.

Taky několik německých účastníků bylo fajn a vůbec; nejlepší byl sbormistr Jirka. Sice neuznával pauzy, ale nám to kupodivu nevadilo. Náš repertoár byl tak krásný, že jsme pilně cvičili, abychom se předvedli v co nejlepším světle na sobotním i nedělním koncertu.

Noci patřily taky zpěvu. Scházeli jsme se v různých libereckých hospodách a jen málokdo šel spát před půlnocí.

Co vám budu vyprávět; bohemka se musí prožít, ten zážitek je nesdělitelný…takže vězte, že i příští rok bude na konci srpna v Liberci Bohemia cantat, a že dokud budu živá, budu tam i já. Můžete tam být i vy, teda pokud už nepatříte mezi bohemáky.

bohemka.jpg

 Společné každoranní  zpívání před odchodem do jednotlivých ateliérů. Vpravo nahoře jsem i já - schovaná za kamarádkou Jarkou v tyrkysovém tričku. :-)  foto www.kraj-lbc.cz

 

 

 

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy