Tajemství zamčeného pokoje

pondělí 17. srpen 2015 09:00

Letošní léto nám dává zabrat. Vedro jako v pekle.

Jedinou možností, jak to přežít, je být s kamarády na soustředění a zpívat. Neboť „Jeen ve zpěvu najdeš úúúlevu!“

Letos jsme se vypravili do Heřmaně, abychom spočinuli ve vlídné náruči Benešovského mlýna. Už vloni jsme se tam soustředili a natolik jsme byli spokojení, že jsme tam vyrazili i letos. Mlýnské kolo na rozdíl od loňska neklapalo – bylo málo vody. Ti z kamarádů, kteří bydleli v penzionu, si libovali, že je v noci ticho, ani žáby nekvákaly. Ve zdech staré budovy bylo příjemně a v bungalovech, kde část z nás nalezla útočiště, taky.

Někteří přijeli do Heřmaně už v pondělí. Soustředění jako takové začínalo ve čtvrtek, ale my jsme si s kamarádkou Věrou chtěly užít trochu prázdnin. Proto jsme se vypravily na cestu už ve středu. Autobus nás vysypal ve Strakonicích, odkud jsme měly pokračovat vlakem. Jenže co čert nechtěl – byla výluka. Vlaky nejezdily. Naštěstí nám paní v pokladně poradila, že jezdí pendl mezi Budějovicemi a Strakonicemi, a že nám staví i v Heřmani, když tedy dvě hodiny počkáme. No tak jsme počkaly a daly si oběd v nádražní hospodě.

Cesta z Heřmaně do Benešovského mlýna je příjemná a není náročná, pokud není vedro jako v peci. Vedro jako v peci bylo…

Ve čtvrtek jsme se všichni sešli, abychom pilně trénovali nové skladby. Čekala na nás mimo jiné Carmina burana…Krása! No, a pokud jsme zrovna netrénovali, stejně jsme zpívali a všeobecně se spolu radovali, vedro nevedro.

Na páteční večer nám připravili Richard, Lenka a Maruška oslavu, neb máme v našem sboru bohulibý zvyk slavit kulaté narozeniny jaksepatří. Richard sice kulaté narozeniny neměl, ale to nebrání tomu, aby každý rok na letním soustředění patřičně neslavil. Už před soustředěním si udělal do penzionu výlet a objednal pro nás bohaté občerstvení.

Páteční odpoledne jsme pilovali Carminu a netušili, že někteří z nás měli v pokoji nezvané hosty. Ano, tři pokoje navštívil zloděj…jeden pokoj byl odemčený, druhý zamčený a ve třetím byl jeho obyvatel na záchodě. Záchod byl v koupelně, patřící k vybavení pokoje. Zloděj ukradl peníze ve všech třech pokojích a nezastavil ho ani zámek, ani přítomnost právoplatného obyvatele. Jeho nebetyčná drzost nám všem vyrazila dech. Policie tvrdila, že se několik let nic v širokém okolí neztratilo. Zloděj navštívil i Richardův pokoj, jako by věděl, že zrovna tam najde velký obnos, připravený k zaplacení večerní oslavy.

Nicméně oslava se konala a zpěv a smích zněly nad Benešovským mlýnem dlouho do noci. Já vím, že zloděj, který okradl mé kamarády, si neumí užít radostí života tak jako my, když jsme spolu.

No a v neděli jsme soustředění zakončili krásným koncertem v Milevsku. Návštěvníků přišla navzdory vedru spousta a my jsme si ostudu neudělali. Zpívali jsme krásně, protože jsme měli slíbenou sladkou odměnu. Jedna z přítomných posluchaček nám všem napekla domácí kremrole a malinké koláčky. To už stojí za to vydat ze sebe maximum!

Letošní způsob léta je poněkud nešťastný, nicméně pokud máte takové kamarády jako já, dá se to vydržet. Horší je pak návrat do pekla velkoměsta a do pracovního procesu…

 

01.jpg

 

Ve Strakonicích na nádraží mají knihovnu pro poutníky

 

02.jpg

 

Nádraží v Heřmani uprostřed horkého léta

 

03.jpg

 

Ve čtvrtek jsme jeli na výlet do Písku. Foceno z restaurace .

 

04.jpg

 

Čekáme na jídlo

 

044.jpg


Páteční večírek. Markétka, Ota, Maruška a Oli si připravili koncert. Trénovali tajně v Praze.

Sklidili zasloužený aplaus vestoje!

 

05.jpg


Měli jsme se dobře, navzdory zlodějům.

 

06.jpg

 

V tomhle kostele v Milevsku jsme zpívali

 

07.jpg

 

Sladká odměna po koncertě

 

08.jpg

 

...pokud si chcete poslechnout, jak jsme zpívali, tak zde jsou odkazy:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dgako0FLVQU&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=npZ9-MYrM-w&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=VGftXhQfC_A&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=75taL8efOFU&feature=youtu.be

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy