Letos vynechám plesovou sezónu

pondělí 12. leden 2015 09:00

myslivecký ples v Olešnici
internet

Stejně jako vloni.

Tak tu zase máme dobu plesovou. Před dvěma roky jsem i já podlehla horečným přípravám, jež zachvátily prakticky všechny zaměstnance naší matičky televize. I já jsem se nasoukala do stahovaček a samodržek a vyrazila do velkého světa. Vloni už se mi nechtělo. A letos jakbysmet. Asi už mám svou plesovou sezónu za sebou. No…já bych ji za sebou neměla, ale nějak mi chybí partner. Manžel se staví k plesům jednoznačně. Budou bez něj.

Před těmi dvěma roky jsem s sebou vzala syna a vnuka. Syn pohrdl tanečními hodinami, a tudíž neovládá tance, a vnuk ještě nedorostl do věku, kdy se taneční navštěvují. Takže jsem na plese pouze zdobila. A řeknu vám, mrzelo mě to! Já jsem byla velkou milovnicí tance a v tanečních jsem zvládala veškeré tance jako nic.

Moje kamarádka Hanka je na plesech jako doma. Tu v opeře, tu na venkovské tancovačce. Pokaždé je krásná a pokaždé nesleze z parketu. Její manžel je totiž milovníkem plesů i tance. Kromě plesání jsou oba i náruživými sportovci. Vloni se chystali kromě jiných plesů i na ples myslivecký v Jilemnici. Hanka navštívila kadeřnici a ta jí na hlavě vytvořila nádhernou drdolovou kreaci. Jenže v Jilemnici byla spousta sněhu, a tak Hanka s manželem před plesem vyrazila na běžky. Hanka budila na běžecké trase zaslouženou pozornost, neb byla jediná, co měla na hlavě plesový drdol i s perličkama! Uznáte, že na takový výtvor nelze narazit kulicha.

Letos Hanku čeká kromě tradičních všemožných plesů i ples maturitní. Tedy ne její, ale dcery Aničky.

Abyste si nemysleli; i já a pan Zajíc jsme chodili na plesy. Myslivecké byly nejlepší. A taky na zábavy. A z parketu jsme neslezli, obzvlášť pak ploužáky, to bylo naše. Jenže to už je dávno, to byl pan Zajíc ještě natolik do mě zamilovaný, že mu nebylo zatěžko kroužit se mnou parketem.

Pokud se chystáte plesat, přeju vám, abyste si to užili, aby vás netlačily boty a abyste byli ozdobou parketu.

A těm čtenářům, co jim chybí jako mně partner pro tanec, těm přeju, aby jim to nebylo líto. Vězte, že jsou na světě horší věci než nejít na ples, na který jdou všichni. Jsou sice horší věci na světě, ale naštve to; nebýt na plese, kde jsou všichni. No jo…mám aspoň čas sedět u klávesnice a psát o plese, na který nepůjdu.

 

 

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy