Příběh, který v knize není

pondělí 22. prosinec 2014 09:00

Příběh obálky

Pršelo. Pršelo na celém severu, ale mně to nevadilo. Louisiana má v sobě kouzlo, tajemství a já v ní nechala kus sebe. Galerie Louisiana na severu v Dánsku…

Kdysi jsem tam byla s rodiči a s našimi přáteli z Dánska. Malá holka. Namalovala jsem kočku, dodnes ji vidím. Seděla jsem s Mette a obě jsme tvořily ten nejkrásnější obrázek. Ano, galerie moderního umění má ve svém depozitáři mourovatou kočku malé české holky a já jsem si nikdy nemyslela, že se tam jednou vrátím.

Pršelo. Pršelo celý den cestou do galerie, kam jsem jela s kamarády z Gaudia.

Louisiana mě nepřekvapila. Překvapilo mě pouze to, jak hluboko se do mé paměti vryla a jak dobře si pamatuju ten dávný čas.

Toulali jsme se prostorem plným děl světových umělců. Nešlo ani tak o to pochopit, šlo o to nasát do sebe něco. Něco…neumím popsat, slova mi nestačí. Já jsem se současně vrátila do dávné doby mého dětství a zároveň jsem se ocitla v hodinách nabitých očekáváním, pocitem soudržnosti a lásky k mým bližním.

Na chvíli pršet přestalo a nad mořem se klenula duha. Stáli jsme na srázu před galerií, okouzleni přírodou. Neumím popsat, slova mi nestačí.

Pršelo. Noc byla plná zvláštního jiskření, nikomu se nechtělo spát. Ta noc byla jiná. Pro mě jiná. Najednou jsem věděla, že jsem se rozloučila, že začíná nový život, že nejsem sama.

Pršelo. Ta noc byla magická. Pršelo, ale já jsem hořela. Už vím, že pro takové chvíle stojí za to žít, že v takové noci lze zapomenout na bolest, že v takové noci jsme zase mladí. Stal se mi zázrak. Vrátila jsem se do dávné doby a zároveň žila tajemnou přítomnost.

Pršelo, ale já jsem hořela.

 

00.jpg 

Louisiana. Pouze jedna její část, ta nejstarší.

 

01.jpg 

Vesmír a v něm jsem já. Tajemný prostor, kde hlavní roli hraje voda, světlo a zrcadla. Z téhle fotky vznikla obálka

 

02.jpg

Moji kamarádi uprostřed vesmíru. Fotil Honza

 

03.jpg

Osamělý chodec

 

04.jpg

Duha nad mořem před galerií. Pršelo uvnitř duhy

 

05.jpg

 

DSC_2177.JPG

...druhý den přestalo pršet...

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy