Taky vás zaskočí zima?

pondělí 8. prosinec 2014 09:00

Minda

Mě teda vždycky.

Já to nechápu. Už jsem na světě nějaký ten pátek a stejně mě každý rok zima zastihne nepřipravenou. Letos si dala mrška načas. Zatím nic moc, pokud tedy nepočítáme to náledí minulý týden; proto jsem chodila nalehko déle než jiné roky.

V kalendáři koukám na jasný důkaz, že zima nastupuje, v reklamách se objevují zasněžené pláně a planoucí krby, leč já nedbám. Prostě mám pocit, že zima nepřijde.

A ona samozřejmě přijde. Jednoho rána vyrazím jako vždycky v botičkách s tenkou podrážkou a hle…je mi nekřesťanská zima. Musím vydržet cestu do práce i z práce a doma se vrhnu na krabice se zimní obuví. Vyhrabu několikero teplých botek a ty s tenkou podrážkou naskládám do uvolněných krabic.

Pak vylovím zimní kabátek, Mindě vytáhnu z košíku zimní šálu a je to. Jsem připravená. Ráno vyrazím v zatepleném ošacení. No jo…jenže v autobusu je k padnutí, v metru jakbysmet a mě poleje horko. To víte, dáma v kritickém věku. Ledva si trochu zvyknu, oteplí se. Je mi v tom zatraceném zimním oblečení a obutí vedro a teploměr ukazuje o deset stupňů víc, než před pár dny. Moje botičky s tenkou podrážkou jsou v krabicích, slabší kabátek je na ramínku někde v útrobách skříně a já trpím.

Geniální meteoroložka Dagmar Honsová překvapivě předvídá vánoce na blátě. Pokud tedy máte chuť přivodit si tu správnou vánoční náladu, přijďte na náš vánoční koncert! Budu tam nejen já, ale i mí sboroví kamarádi a bude to krása! Pro naše posluchačstvo máme připravený nejen zážitek kulturní, ale i kulinární! No, a pokud vám to nebude stačit, pak vězte, že zpíváme my a taky všichni zpěváci z celé Prahy na Kampě 23. prosince Rybovu mši. Začíná ve tři hodiny odpoledne. Prskavky a svíčky s sebou!

zde pozvánka na náš vánoční koncert:

pozvanka1.jpg

pozvanka.jpg

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy