Je mi úzko…

pondělí 10. listopad 2014 09:00

…neumím totiž nakládat s vulgarismy.

Prezident se teda ukázal! Noviny, internet, televize a rozhlas na nás chrlí rozbory perel prezidentských, lidi se o tom baví v městských hromadných prostředcích a všichni jsou pobouření. Zajímalo by mě, co na svého prezidenta říkají ti, co ho volili…

Mně prezident připomíná jednu starou paní v mém rodném městě. Ta chodila po ulicích a vykřikovala ty největší vulgarity, na jaké si vzpomenete. Můj táta mi vysvětlil, že ta paní neví, co činí, neb je nemocná. Že to byla dřív slušná paní učitelka, ale stáří a duševní nemoc ji dostihly.

Minulé úterý jsme měli v novém obecním úřadu první povolební zasedání. Devět zvolených zastupitelů je ze tří kandidátek. Číslo 1 získala dva mandáty, číslo 2 mandátů pět a číslo 3 dva mandáty. Na zasedání se všech devět kandidátů chovalo korektně, přestože je evidentní, že vítězná pětice má ve čtveřici nekompromisní opozici.

Zastupitelé se tedy chovali slušně.  Ovšem co se dělo v sále, nad tím mi zůstává rozum stát.  Zasedací místnost byla plná. Většina zúčastněných se chovala normálně. Seděli, pozorně poslouchali. Zato několik jedinců…kam se hrabe prezident! Udělalo se mi špatně a myslela jsem, že budu muset odejít. Tolik zášti, zloby a nenávisti na jednom místě! Pochopila jsem, že těch několik z nás, co se jim nelíbil výsledek voleb, dokáže během chvíle vyvolat dojem, že všichni jsou sprostí, zlí a uřvaní. Vím, že to tak není, a přesto se mi chtělo utéct. Utíkat nejen z té místnosti, ale i z vesnice. Pak jsem si ovšem uvědomila, že podobná atmosféra je i jinde. Že i naši nejvyšší představitelé jsou hulváti a že ze sprostoty se stala norma.

Co s tím… nevím.

Jsem kronikářkou obce, jsem kronikářkou všech, co tu bydlí, ale už mě to netěší. Možná je chyba ve mně, možná jsem příliš úzkoprsá a nehodím se do současného drsného prostředí.

Naštěstí zpívám a chodím do smíšeného sboru. Tam je taky vzorek občanů – jsme různého věku, různého stupně vzdělání a máme různá povolání. Přesto jsem nikdy neslyšela žádné vulgarity, ataky, ani křik.

Vím, že stačí mezi stovkou lidí jeden hulvát a dokáže překřičet ostatní. Vím, že v naší obci žije spousta slušných lidí a v našem státě taky.

 Ale stejně. Je mi úzko…

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy