Být dámou…

pondělí 3. listopad 2014 09:00

to nejsem já...
internet

… dá někdy pěkně zabrat. A často je to marná práce. (Tentokrát trochu lechtivý vědecký elaborát).

Nejsem dámou. Pravda, byla období, kdy jsem se o to pokoušela, leč moje snaha pokaždé přišla vniveč. Někdo je dáma i v teplákách, jiná na sebe může navlíknout model přímo z přehlídkového mola, a nic.

Moje maminka byla krásná a byla to dáma. Ráda nosila šperky, malovala si pusu celý život, a když si stoupla před zrcadlo, natočila se vždycky trochu na bok, pozdvihla jedno obočí a elegantně potáhla z cigarety. Prostě dáma.

Já i sestra dámy nejsme. Taky nosíme šperky. No, šperky... pokud se tak dají nazvat dílka ze dřeva, korálků a bílého kovu za pár kaček… taky se malujeme a sestra navíc taky kouří. Jenže něco mně a troufám si říct, že i mé sestře, chybí. Jen nějak nevím co.

Šperky po mamince mám doma v krabičce a nosím nejradši náramky, co jsou za hubičku. I můj snubní prsten stál dvě stovky.

Nejsem sice pravá dáma, ale snažím se. Například si holím, kromě jiného, nohy. Mám výhodu, že jsem blondýna, tudíž porost není tak patrný. Tedy z dálky. Zblízka už to neokecám.

Tuhle jsme se chystaly my holky ze smíšeného sboru na koncert. A nebyl to ledajaký koncert! Byl to koncert na počest Roku české hudby! Když máme koncert, musím chtě nechtě odložit kalhoty a nasoukat se do sborové sukně, a stejně tak i ostatní moje sborové kamarádky. No a znáte to; řeč se stočila na chlupaté nohy. Léto máme za sebou, tak to holení tak nějak flákáme. Porovnávaly jsme si vzájemně délku, hustotu a barvu. Úplně jsme zapomněly na naše sborové kolegy! Ti seděli opodál ve svých sborových oblecích a dobře se bavili. Mě nejvíc pobavila jedna z nás, která na závěr prohlásila, že chlupy na jejích nohou jsou to nejmenší, co na nich má, a že ji vlastně nechávají chladnou. Fakt je, že na pódium jsme šly ve skvělé náladě my i naši kolegové.

Nevzdávám to. Pořád sleduju módní trendy v líčení a občas se rozhodnu inovovat a vyzkoušet nějakou novinku, co mi zaručeně vylepší vzhled a přiblíží mě k vytoužené metě stát se dámou.

Já vím, že když mám řasy krátké a o hustotě nelze vůbec hovořit, těžko mi je prodlouží a zahustí nějaká vychytaná řasenka. Vím to, leč stejně občas podlehnu mámení reklam a koupím takový zázrak.

Zakoupila jsem řasenku s neodolatelným názvem SUPER SHOCK MAX. V reklamě slibovali šokující proměnu šedivé myšky ve femme fatale!

To jsem teda na to zvědavá, říkala jsem si tuhle ráno, když jsem řasenku vybalila z celofánu, to jsem teda žádostivá. Po ránu mám dlouhý rozjezd, ale bez přišmrncnutí bych prostě nevylezla mezi lidi. Pokud by se v hrůze nerozprchli, zaručeně by mi zavolali záchranku. To víte, blondýna: bez barvy a bez řas. Ty jsou totiž taky blond, tudíž jakoby nebyly. Proto každé ráno riskuju vypíchnutí oka a natírám své bledé krátké řasy.

Nová řasenka slibovala zázrak. Šok.

No a šok se opravdu dostavil. Řasenčino tajemství totiž spočívá v inovačním seřazení štětinek, tak nějak revolučně kolem dokola a šikmo. Připomíná to takovou tu chlupatou barevnou housenku. Jak si tak natírám řasy, zaujaly mě ty inovačně seřazené chloupky a neštěstí bylo na světě. Natřela jsem si kromě řas i bělmo. Šok!

Do práce jsem jela s jedním okem normálním a druhým červeným a ubrečeným. Paráda. Večer předtím jsem si oholila nohy; ne že bych je někde ukazovala, ale pro ten pocit, znáte to. Chtěla jsem být dokonalá i pod kalhotama. Jo. Nějak jsem to přehnala a zachránil mě jen fakt, že nosím kalhoty. Snad mi do léta ty řezné rány zmizí…jojo, není to lehké být krásnou. Někdy je dost problém zůstat aspoň nezmrzačenou.

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy