Cesta zpátky

pondělí 27. říjen 2014 09:00

Naše tablo. Nesmí chybět na žádném srazu.

Každý z nás má své rodné místo. I já. Minulý víkend jsem se tam vrátila. Zpátky v čase, zpátky do mládí.

Měli jsme totiž sraz s kamarády, co jsme spolu studovali na gymnáziu. Pro mě je cesta do rodného města vzácná, protože se vracím jen na ty srazy. Už nemám nikoho v městě Moravské Třebové, mám jen svoje milé spolužáky. A já dnes vím, že mám velké štěstí, že je mám.

Bydlím pokaždé u kamarádky Hanky. Jedu vždycky vlakem a je to pro mě svátek.  Nejdřív jedu rychlíkem a pak malým motoráčkem, nebo autobusem. To podle toho, jestli z rychlíku vystoupím v České Třebové, nebo ve Svitavách. Jdu rodným městem a vzpomínám na dávné časy, kdy jsem byla malá a pak mladá. Je to cesta do minulosti. Je to nostalgická cesta. Krásná cesta.

Doma na mě čeká Hanka a na místě srazu pak ostatní moji kamarádi. Letos to byla Třebovská restaurace. Několik spolužáků nedorazilo, na poslední chvíli je skolila viróza. My ostatní jsme si to užili a mně připadalo, že to bylo včera, co jsme se po maturitě rozešli.

Mám ráda své rodné město a mám ráda své spolužáky. Mám ráda vzpomínky a vím, že v těžkých chvílích mi vždycky pomůžou. Je velké štěstí mít krásné mládí a já za ně vděčím nejen svým rodičům, ale i všem svým spolužákům a svému rodnému městu.

Děkuju.

013.jpg

Cesta městem - ráno po srazu...

012.jpg

Jdu kolem mé bývalé základky, dnes je v budově denní stacionář.

011.jpg

V tomhle evangelickém kostele jsem byla pokřtěná. Kostel mě vždycky fascinoval a objevil se na mnoha mých kresbách.

010.jpg

Rychlé občerstvení je zde odjakživa; patřilo k areálu nemocnice a já do něj jako malá chodila mamince nakupovat.

09.jpg

Městské muzeum. Bydlí v něm slavná mumie a já v něm pracovala o prázdninách na brigádě.

08.jpg

Zde začíná pěší zóna, krátká, ale pěkná.

07.jpg

06.jpg

Na pěší zóně je i místo našeho srazu - Třebovská restaurace.

04.jpg

Renesanční náměstí...

05.jpg

Morový sloup za mého dětství obklopovaly mohutné lípy.

03.jpg

Opouštím náměstí, vlevo je radnice. Poslední pohled...

02.jpg

Tahle ulice už míří k nádraží

01.jpg

Odsud se jezdí malým motoráčkem do České Třebové. Nádraží prodělalo velkou změnu; ještě nedávno bylo v zoufalém stavu, zejména pak záchody.

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy