Malé prohry a malá vítězství

pondělí 6. říjen 2014 09:00

kráječ po prvním zakrojení

Je to jako na houpačce. Jednou nahoře, pak zase dole.

Urodilo se. Naše malá jabloň má spoustu jablek v bio kvalitě. Část rozdám, část konzumuju. Nějak mi ale přestaly jablka chutnat jen tak. Tím myslím takovou tu klasickou konzumaci, že jablko umyju a pak ho prostě sním; dřív i s ohryzkem, jen stopka mi zůstala.

Dnes jsem už rozmazlená a jablka si krájím pěkně na lodičky. Jadřinec letí do koše i se stopkou. 

U toho krájení se vždycky upatlám, jelikož jsou moje jablíčka mimořádně šťavnatá. I rozhodla jsem se, že zakoupím kráječ jablek. V IKEA ho mají bratru za čtyři pětky a prý vydrží léta. No jo, jenže do IKEA je daleko a do Arkád coby kamenem dohodil. Volba byla jasná. Cestou z práce jsem zaskočila do Arkád, tam vnikla do obchodu domácích potřeb BergHOFF a požadovala kráječ. Paní prodavačka se vytasila se dvěma. Jedním zahraničním a druhým českým. Jelikož se snažím podporovat české firmy, zakoupila jsem ten český, přestože byl dražší. 189 kaček mě stál. Jenže se s ním daly krájet i hranolky, dokonce dvou velikostí, prostě tři v jednom.

Večer jsem si připravila krásné bio jablíčko z naší zahrádky. Vybalila jsem přístroj a přitiskla k milému plodu. Tyjo, to bylo! Kráječ jablek se normálně zhroutil! Neunesl kvalitu českého ovoce! Místo úhledných lodiček jsem koukala na zdeformovaný kráječ, jehož ocelové (nebo jaké) nože vypadaly, jako by na ně šlápl slon.

Vytáhla jsem svůj krájecí nožík a otráveně dokončila dílo.

Hned druhý den jsem šla tovar reklamovat. Paní mi prozradila, že má doma ten z IKEA za bratru čtyři pětky už několik let. Vzala zpět rozbitý kráječ, napsala mi papírek, sobě napsala moje telefonní číslo a vysvětlila mi, že kráječ se musí poslat k posouzení a že to může jen její nepřítomný vedoucí.

Odešla jsem v dobré víře, že se v brzké době pan vedoucí ozve, omluvně mi vrátí nemalý peníz za mizerný výrobek, leč čekala jsem marně. Po týdnu jsem se šla zeptat a dozvěděla jsem se, že pan vedoucí to ještě neřešil…paní jsem oznámila, že tedy vyčkám, ale že si u nich těžko někdy něco ještě koupím. No. Čekám dodnes.

Mezitím mi přišla obávaná faktura za elektrickou energii. Tentokrát jsem byla mimořádně napjatá, neb vloni jsem měla u ČEZu nedoplatek 10 000 korun při měsíční záloze 5 700 korun. To víte, baráček jede celý jen na elektřinu…

Vloni jsem se tedy dost naštvala a šla jsem do e-aukce. ČEZ jsem vyměnila za Yello Energy německého původu. Zálohu jsem platila stejnou. No a představte si! Mám přeplatek! 11 280 korun! Jupííí! Zálohu mi snížili a já už nemusím solit se skřípěním zubů podstatnou část své malé výplatičky.

Jak tak jdu po chodbě ČT, kde pracuju už drahně let, zamotala jsem se mezi exkurzi, tentokrát to byly malé děti. Pan průvodce jim u velké makety vysvětloval, jak to v ČT chodí. Copatá holčička na mě upřela kukadla a vydechla: „ Jéééé, herečka…“ jako na povel se na mě upřely zraky všech malých návštěvníků.

Pan průvodce měl smůlu. Děti mě hltaly očima a šeptaly si: „no jo, určitě herečka…“

Prchala jsem chodbou, aby je náhodou nenapadlo chtít po mně autogram. Řeknu vám, smála jsem se ten den až do večera. Jen jsem se tak trochu obávala, kterou herečku měly ty děti na mysli. Aby jim třeba předtím nepromítali nějakou archivní pohádku se Štěpánkou.

Prý herečka…

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy