Konečně revoluční počin!

pondělí 22. září 2014 09:00

Učitelský sbor lysolajský. Sympaťáci!
Základní škola Járy Cimrmana Lysolaje

Ano, je na čase probrat dění kolem nás.

Mnohý čtenář si zajisté posteskne, že ta Zajícová píše furt o zvířátkách, o zahrádce, o svých pidi problémech, ale aby se jako ostatní zamyslela nad současným klokotem života běhu, to ne. Na to holka asi nemá.

Jelikož bych se pro ctěné čtenářstvo přetrhla, zamyslela jsem se a šla do sebe. Bedlivě jsem celý týden četla noviny, koukala na zprávy, sjížděla internet, poslouchala rádio a četla billboardy.

Teda, řeknu vám, byla to oběť. Byla to šichta. Všude na mě civěly vyretušované tváře budoucích potentátů, vyskakovaly na mě slogany naprosto stupidní, všude se to hemžilo konflikty a krizemi, harašily zbraně a vůbec to na mě všechno dštilo oheň a síru. Prostě peklo na zemi.

Když tu – najednou – hle! Pozitivní zpráva! Na samém konci pracovního týdne! A tu vám, milé čtenářstvo, přináším a doufám, že vás v té hromadě marasmu nadchne stejně, jako mě.

Vězte, že existuje jedna škola a v té škole bezva ředitel a bezva kantoři. Ta škola je v Lysolajích a jmenuje se – podržte se – škola Járy Cimrmana! Doslova se jmenuje Základní škola Járy Cimrmana Lysolaje.

Na vlastní uši jsem v rádiu slyšela lysolajského pana ředitele, jak vysvětluje, proč se jejich škola takhle krásně jmenuje, přestože mnozí oponenti nemohou pochopit, jak se může škola jmenovat po neexistujícím géniovi.

Pan ředitel mimo jiné  pravil, že je přece škola hrou! No já vám řeknu, že bych z fleku do takové školy chtěla chodit. A když jsem se mrkla na stránky školy a jejich fotogalerii, tak nevím, jestli víc závidím dětem nebo učitelům.

V pátek tam měli velkou slávu; škola funguje už osmdesát let. Ta sláva musela být parádní, protože pozvali i pana Svěráka a já, kdybych se o tom dozvěděla dřív, než v pátek kvečeru, určitě bych tam spěchala. Protože když si škola, potažmo její vedení, vybere takové jméno, stojí za to se o ni zajímat. A když jsem si přečetla, jaký program na páteční slávu si škola připravila, zmocnila se mě touha být při tom.

Tak to vidíte. Měla jsem snahu věnovat se žhavé současnosti a místo fundovaného  sžíravého rozboru politického dění jsem si vybrala zprávu o jakési základní škole. Jenže v tom mravním bahně je to zpráva radostná a takových je třeba jako soli.

Já proto tímto děkuji rozhlasu, že mě informoval. Panu řediteli Základní školy Járy Cimrmana v Lysolajích, jakož i jeho ansámblu, že na mě na konci týdne vysvitlo světýlko a přesvědčilo mě, že jsou mezi námi lidé normální a veselí. A taky děkuji stvořitelům velkého génia.

Kontrolní otázka pro čtenáře: jaký památný strom na půdě školy pan Svěrák na počest výročí zasadil? A ne abyste koukali na internet!

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy