Není nad to mít při náročné práci rozptýlení

pondělí 17. březen 2014 09:00

Česká televize

Tuhle se mi ho dostalo vrchovatě.

Moje kancelář byla původně šatnou, co se v ní převlékají herci před natáčením ve studiu. Nevím, jak se přihodilo, že se z šatny stala kancelář; je tomu už drahně let a přestože jsem televizním inventářem, tuto proměnu si nepamatuju. Zkrátka a dobře sedím na chodbě mezi samými šatnami a štábními místnostmi a kolem mých dveří se potulují samé celebrity. Navíc naproti mým dveřím je maskérna, kam proudí všechny ty celebrity bezkrevné a rozcuchané, aby se vynořily jako zcela jiné okouzlující bytosti. No. Jak kdo, že jo. Některým nepomůžou ani naše skvělé maskérky.

Minulý týden byla chodba ve znamení tance. Tance a dětí. Natáčel se totiž pořad Taneční hrátky s Honzou Onderem. Každé ráno se chodba zaplnila mrňavými dětmi -hádám jim bylo tak čtyři, pět let- a jejich matinkami. Dětičky nechodily. Lítaly. Za nimi vlály matky a asistentky, naháněly je do šaten a pak do maskérny a posléze do studia. Každý den se točily tři díly. Kostymérky si zoufaly. Dostaly totiž seznam a míry dětiček, jenže co čert nechtěl – některé dětičky ochořely a místo nich přijely jiné. Celkem 270 malinkých kostýmků bylo potřeba na týdenní maraton! A soukejte do těch všech oblečků děti, jejichž míry jsou trochu jiné, než měly být! Navíc každý díl byl zcela jiný kafe.

Obezřetně jsem otvírala dveře své kanceláře, neb hrozilo akutní nebezpečí sražení nějakého malého tanečníka nebo tanečnice, popřípadě nějaké matičky. Občas jsem se musela prodírat houfem stojícím před maskérnou. Tedy…stojícím není správný výraz. Za celý týden jsem neviděla jediné dítě, jež by chvíli postálo. Pokud moje kroky směřovaly ku záchodu, zcela určitě jsem tam objevila obě kabinky otevřené a obsazené holčičkami s baletními sukýnkami u kotníčků. Když se mi hned první den povedlo dveřmi srazit jednu nebohou matku- v podřepu před kabinou- na svou čurající holčičku, obezřetně jsem otevírala nejen dveře kancelářské, ale i záchodové.

Honza Onder mě slušně zdravil a třetí den se mi svěřil, že takovou šichtu v životě nezažil.

Ve čtvrtek, kdy jsem si už zvykla na lítající baletky, kovboje, indiány a šohaje a dokonce i na hysterické matky, a kdy jsem si myslela, že mě už nic nepřekvapí, mi spadla brada. V chodbě byly zaparkované kočárky. Pět jsem jich napočítala! A v nejbližší šatně seděly maminky, třímající v náručí miminka! Tanec s kojenci, to mě opravdu zaskočilo! Tančící kojence jsem si nedovedla představit v nejdivočejším snu.

Jala jsem se pátrat a odhalení bylo jednoduché. Kojenci byli taky herci, leč účinkovali v pořadu úplně jiném – v magazínu Sama doma. Nevím, jakou roli jim tam přidělili, ale ulevilo se mi. Přiznám se, tento magazín jsem nikdy nesledovala, ani když jsem byla sama doma, tudíž se můžu pouze domnívat, že tam kojenci byli na ozdobu a jejich maminky pak hlavními hrdinkami.

Víkend jsem si zasloužila. Nikde žádné dětičky, žádní kojenci, žádné matičky. Následující týden jsem mohla dveře otvírat dokořán, na záchodě pusto, prázdno. Jenže mně se najednou začalo stýskat po roztomilých malinkých holčičkách, jak si vzájemně ukazují mašle a jak se točí, aby jim sukýnka co nejvíc vlála. Po malých chlapečcích s motýlkem pod bradou, v indiánském oblečku nebo v maličkém moravském kroji. Bylo na té naší chodbě s nimi veselo.

 Už se těším, až se bude točit další série. To víte, je lepší potkávat na chodbě legrační malé děti, než unavené nervózní dospělé.

Abyste viděli, o čem píšu, mrkněte sem:

http://decko.ceskatelevize.cz/tanecni-hratky-s-honzou-onderem

 

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy