Jsem ještě žena středního věku?

pondělí 10. únor 2014 09:00

www.e-zabava.net/obrazky
internet

…nebo už ne?

„Vypadáš jak pampeliška. Odkvetlá pampeliška.“

 Takhle mi zalichotil můj kolega Miloš ze sboru. Vůkol stojící ostatní sboroví kamarádi se začali smát, včetně mě. Tak pampeliška…odkvetlá…. Kolega Miloš to chtěl trochu vylepšit a motal se do těch odkvetlých bylin čím dál víc.

Tato poznámka a ještě jedna zásadní věta mě přiměla k vážnému zamyšlení, jak to se mnou vlastně je. Před zkouškou jsme se totiž sešly my holky ze sboru, co spolu kamarádíme, na jedno v hospůdce Na růžku, abychom probraly důležité věci a vzájemně se ubezpečily, že máme všechny nějaké starosti a že nemáme žádná na růžích ustláno. Sopránek Markétka umí bádat ve hvězdných znameních, má to vědecky zmáknutý, a tak jí často nasloucháme takřka posvátně.

Právě rozebírala zamotanou situaci jedné z nás a na závěr vše shrnula do oné zásadní věty: „No jo, to víš, to je krize středního věku.“

Bylo na mně, abych se já zamyslela nad pronesenou životní pravdou. Jsem taky ještě obětí tohoto kritického období? Patřím ještě k armádě ohrožených? Zeptala jsem se Markétky a ta se usmála nad mou naivitou.

„Kdepák, ty to máš už za sebou přece!“ Pak ještě shovívavě dodala, že ženy v mém věku jsou vyrovnané, smířené, spokojené a užívající si pozdního života, a že jim lze jen závidět.

Tak já už nejsem žena středního věku…a kdy ta situace nastala? Odkdy jsem tou vyrovnanou se vším smířenou stařenkou, kterou čeká jen temný hrob? Kde je ten předěl? Od kolika let a hlavně do kolika je žena v tom nebezpečném krizovém období středního věku?

Doposud jsem si myslela, že i já ještě patřím do téhle skupiny. A ono ne. Tak proč nejsem vyrovnaná a se vším smířená? Proč si nevychutnávám ten bezpečný přístav stáří? No? Kde je chyba?

Kde je chyba? Ve mně nejspíš. Budu se muset nad sebou zamyslet a začít hledat mně prozatím utajená pozitiva vyššího věku. Doufám, že je naleznu dřív, než pohlédnu do hlubin temného hrobu. Abych si užila tu vyrovnanost a smířenost a klid dřív, než se odeberu na věčnost.

…tak vyrovnaná spokojená stařenka... odkvetlá pampeliška. Ach jo…co se člověk v hospodě nedozví…

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy