Idyla na vsi? Peklo!

pondělí 27. leden 2014 09:00

Kdo si myslí, že se odstěhuje na vesnici a začne žít přírodním životem, ten se bude teda divit.

 

Když jsme si koupili náš baráček, skoro nejstarší ve vsi, jezdili jsme z Prahy mezi poli, luhy a háji. Čas oponou trhnul a my kličkujeme mezi sklady a benzínkami a místo idylické silnice bílé přede mnou se motáme na kruháčích.

Náš baráček skoro nejstarší ve vsi získal časem nový kabátek, zahrádku máme zelenou, leč máme taky sousedy. Sousedi mají kotel. A hnědé uhlí. A spoustu odpadů. No, a aby jim bylo doma pěkně teploučko, topí jak o život. Na široké okolí se valí dým, včetně našeho baráčku a zahrádky. Dým je jednou černý jako bota, jindy dožluta, pak pro změnu šedý. A páchne jako samo peklo. Rázem máte po idyle.

Naše vesnice je  kousek od Prahy. Ale je taky jen kousek od ranveje letiště Vodochody, kousek od Kralup a kousek od Spolany Neratovice. To samo stačí, aby se jeden zamyslel a měl sto chutí uklidit se někam na Šumavu. Když se k tomu všemu přidá tepla chtivý soused, jemuž je životní prostředí ukradené, musíte si zoufat. Proto se nedivte, že se těším na jaro.

Abyste si učinili obrázek, jak vypadá zimní idylka u nás na vesnici, předkládám několik dokumentárních snímků…

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

Kouř, kouř, kouř...

10.jpg

...abyste si spravili chuť, tak trochu té venkovské idylky bez kouře nakonec...

09.jpg

...vyfoceno chvíli předtím, než soused rozvášnil kotel...

 

 

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy