Divoká silvestrovská noc ve třech

pondělí 6. leden 2014 09:00

taky viróza...
lidovky

Všeobecné celosvětové silvestrovské obžerství se u nás zvrhlo.

Byli jsme tři: já, manžel a viróza. Viróza se k nám nakvartýrovala na Štědrý den, a že přijde jsem tušila už den předtím. To jsem zpívala, jako každý rok a jako stovky dalších zpěváků, Rybovku na Kampě. Teplo bylo jak na jaře, na trávě kvetly sedmikrásky a viróza si brousila zuby a hledala příhodnou oběť. Skočila na mě a já ji přinesla domů. Je fakt, že na manžela skočila už pár dnů předtím, ale zdálo se, že ji odehnal.

Celé svátky u nás bydlela a na Silvestra byla v největší síle. Seděla s námi u krbu, koukala na děsivé programy v televizi a o půlnoci si s námi připila čajem. S medem. S citrónem. Takhle střízlivý Nový rok můj manžel jaktěživo nezažil, na rozdíl ode mě. Já jich měla v životě několik. Dvakrát jsem byla těhotná a několikrát se mnou slavila stará známá – viróza. Já fakt nevím, čím si je zasloužím, ty její sympatie. Dost často se se mnou kamarádí právě v období vánočních svátků.

Když jsem byla malá, chtěla jsem aspoň jednou vidět zlatý prasátko. Jednou jsem poctivě držela půst. Ani mandličku, ani drobeček jsem nespolkla. Zlatý prasátko nepřišlo, zato přišla slabost a nevolnost z hladu. To víte, vážila jsem pár kilo, zelená jsem byla i bez půstu, a tak jsem tehdy strávila Štědrý večer s mokrým hadrem na hlavě a maminka mi už nikdy nedovolila celý den nejíst.

Každý správný chlap nosí u sebe kudlu. To jsem si myslela. Můj manžel nosí teploměr. Fakt. Bez teploměru nedá ani ránu, má jich několik a tahá je pořád s sebou. Do práce i na dovolenou. Taky mi každou chvíli dramaticky hlásí teplotu zvýšenou, zklamaně pak teplotu normální. Rtuťové teploměry vyměnil za teploměry digitální. Jediný nedostatek teploměru digitálního je v tom, že manžel, na rozdíl ode mě, neslyší to pištění, když je teplota změřená. Takže když je u nás na návštěvě viróza, ozývá se každou chvíli pištění, lezoucí mně a našim zvířatům na nervy, ne tak manželovi. Tomu leze na nervy, když na stupnici není dostatečně vysoká temperatura, aspoň to na mě tak působí.

Manžel není škrt. Teploměr mi nabízí k zapůjčení, ale já na teploty nejsem. Já když mám jednou za uherský rok zvýšenou teplotu, jsem na smrt. I těžké angíny jsem měla bez teplot. Tak nevím. Možná proto mě má viróza tak v oblibě, že jí u mě není vedro. Každopádně mi konec roku zkazila a já nemohla zpívat na několika koncertech. Jen ten v naší kapli v Panenských Břežanech jsem si neodpustila a viróza-nevyróza, zpívala jsem. Pravda, ne na plný výkon, to teda fakt nešlo, ale snažila jsem se.

Teď jdu, uvařím tento den asi desátou konvici čaje a zítra, virózo, těš se! Máme koncert v kostele Panny Marie Sněžné, a tam je zima jak na Sibiři. A já budu zpívat, i kdybys mi seděla na hlavě. Jestli se na koncert dostaví i můj muž nevím, to podle toho, jak vysoká teplota se objeví na digitálním teploměru. On totiž občas ten čaj prokládá studenou plzní a to je voda na virózy mlýn.

Tak. Doufám, že viróza straší jen u nás doma a že vy se máte líp. Teda pokud si neléčíte kocovinu…

 

 


 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy