Najmu si náhradního manžela aneb Dvě dost podstatná výročí

pondělí 11. listopad 2013 09:00

...tak tenhle by se mi líbil...bez termostatu.
http://www.e-kachlova-kamna.cz/sporaky/211-kachlovy-sporak-s-odp

Jen co dopíšu tenhle domácí úkol, začnu lovit na internetu náhradního manžela.

Musím si postěžovat. Musí to ze mě ven! Vím, že mezi čtenářkami naleznu pochopení, ba troufám si tvrdit, že mnohá při čtení následujících řádků pokývá hlavou a pomyslí si: to znám! Zato čtenáři budou kroutit hlavou a budou se mnou hrubě nesouhlasit.

Zde ona stížnost:

je tomu právě rok, co jsme zažili u nás doma drama, jež končilo tragickou smrtí, pohřbem žehem a následně uložením ostatků do země. Kdo si nepamatuje, nebo nečetl, zde ona tragédie věrně popsaná:

http://zajicova.bigbloger.lidovky.cz/clanok.asp?cl=306884&bk=91974

Do věčných lovišť odešla nejen nebohá myš, ale i naše sporáková trouba. Tedy, ta odešla jen částečně. Manžel ji nouzově opravil, abych mohla péct, leč při pečení nešla regulovat teplota. Taková oprava-neoprava. Trouba jako chytrá Horákyně.

Trouba zkrátka peče na plný koule, na maximum, na nejvyšší teplotu. Jo. To se potom peče jedna radost! Na mých osvědčených koláčových, buchtových i jiných receptech je vždycky poznámka: pečeme pozvolna na 170 stupňů.

Taky maso, jak známo, chce teplotu mírnější než 240 stupňů, že jo. Taková kachna, darmo mluvit!

Hned zpočátku mi bylo jasné, že manžel není žádný tryskáč, že se budu na nějaký čas muset smířit s improvizací. Naučila jsem se používat alobal, otvíráním dvířek jakž takž regulovat teplotu v troubě, popřípadě sedět na židli a číhat, kdy mám tovar z trouby vytáhnout, aby se nezměnil v uhlí. Pečení vánočního cukroví byl fakt adrenalin nejvyššího kalibru.

Manžel z nějakého mně neznámého důvodu odmítá přítomnost opraváře v domě, a to jakéhokoliv! I kvůli internetu jsem musela skoro pokoutně objednat odborníka, natož kvůli takové banalitě, jakou je termostat v troubě.

Už je tomu rok, co trouba peče na plný výkon…nic nebyly platné moje poznámky a slzy. Až teprve vyhledání nového sporáku v osvědčeném internetovém obchodu, zaslání vybraného sporáku manželovi mailovou poštou a upozornění, že tento sporák si zakoupím, pohnulo manžela k činu. Zakoupil nový termostat.

Termostat se rozhodl vyměnit přesně v měsíci ročního výročí nefunkčnosti. Vybral si k tomu pátek večer a vyžadoval samozřejmě mou asistenci. No. Výměna skončila o půlnoci a mou hlavní činností bylo kromě držení odklopené varné desky běhat k vyhozeným pojistkám. Nutno manželovi připsat k dobru, že když vyhodil pojistky na hlavním jističi, chodil nahazovat vlastnoručně. To byla příliš odborná práce pro mě, pouhou pomocnici.

No, zkrátím to martyrium. Trouba je, jak byla, výměna se nepovedla. Zdá se, že vstupujeme do druhého roku bez regulace teploty.

Dodací lhůty oprav a úklidu se u mého muže počítají na léta, leč moje trpělivost je v některých případech na konci sil. Nemám kde brát. Přestanu péct. Vánoce budou letos bez cukroví a místo koláčů a buchet už asi posté usmažím palačinky a lívance. Nebo si koupím nový sporák na splátky. Nebo si pozvu náhradního manžela, až ten můj nebude doma.

Jo, a to druhé výročí? Málem bych zapomněla! 11.11. 2007 jsem vstoupila do zdejších blogerských vod. Napsala jsem tři sta devět článků, tenhle je třístý desátý. Jo, a taky dneska berem!

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy