Všechny moje dušičky

pondělí 4. listopad 2013 09:00

Nejen moje – ale i ty vaše mají svátek.

Jen jednou jsem byla v kostnici. Je to už dávno, byla jsem malá, ale dodnes si pamatuju ten úžas, jenž se mě zmocnil při pohledu na ty tisíce lebek a kostí. Nijak mě to neděsilo, jen udivilo. To víte, byla jsem dítko od narození bydlící v nemocnici a denně procházející kolem márnice. Smrt pro mě nebyla strašák. V té kostnici jsem si uvědomila, že ne každý nebožtík spočívá v hrobě, že žila v tomto slzavém údolí spousta bezejmenných a nepohřbených. Kde jsou jejich duše?

Pro mě není život po smrti. Jen dokud na své blízké myslíme, jsou s námi, v našich snech. Hroby, to jsou místa pro živé. Aby měli kam chodit vzpomínat. Mrtvým je určitě jedno, kde spočinou jejich kosti nebo jejich popel.

Moje dušičky mi pomáhají, když je mi úzko, ale taky když je mi hezky. Co by tomu řekl/a  táta/maminka…myslím si každou chvíli. Za něco by mě pochválili, za něco vynadali. Ale hlavně vím, že by mi vždycky poradili a stáli by za mnou.

Taky všechna moje zvířata, co už se mnou nejsou, mi pomáhají. Kdykoliv si na ně vzpomenu, je mi sice po nich smutno, ale zároveň mě zahřeje u srdce, že jsem měla tak bezva kamarády. Není nebe, není peklo. Je jenom život na zemi a naši blízcí v našich srdcích.

Neměli bychom pro mrtvé zapomínat na živé. Sama vím nejlíp, jak pomáhá, když na mě někdo myslí. Cítila jsem tu sílu, tu energii, co mi moji milí posílali, když bylo nejhůř.

Teď posílám svou energii a sílu dál.  Kamarád je moc nemocný a já věřím, že cítí mou účast a můj strach o něj. Vím, že je nás hodně, co na něj myslíme…

Myslím každý den na své milované dušičky, nejen na ty, co už nežijí, ale taky na ty živé.

2. listopadu 2013

hrob1.jpg

                         Zde jsou uloženy urny s popelem mých blízkých. Jejich duše jsou se mnou.

 

 

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy