Zloději, zloději, ve dne v noci chodějí

pondělí 7. říjen 2013 09:00

foto Ota Vagner

...a nic jim není svaté.

Sotva jsem se vrátila z dovolené, ocitla jsem se rovnýma nohama v kulturním podzimu. Ano, našemu smíšenému sboru nastal podzimní kolotoč akcí a koncertů. Jenže na Samosu jsem se teda fakt pekelně nastydla, což byl následek jednoho nepřevlíknutí se z mokrých plavek. Já, která tak dbám, abych se neprochladla a tahám na dovolenou minimálně čtvery plavky, jsem podcenila situaci a jednou (!) riskla a pobyla hodinu v mokrých plavkách. Důsledek fatální.

Proto jsem se zúčastnila prvního podzimního koncertu coby divák. Nemohla jsem totiž dopustit, aby mě při produkci, pouze vzdáleně připomínající zpěv, ještě museli resuscitovat. Můj kašel se pokaždé projevil v plné své kráse při jakémkoli pokusu promluvit, natožpak zapět.

Na návštěvu přijel dánský sbor  Ramlosekoret a s ním jsme měli první koncert podzimní sezóny v kostele ve Farského ulici. Je dobrým zvykem, že spřátelené sbory zazpívají kromě svých věcí společně skladbu v rodných jazycích a taky nějakou pecku, co je všeobecně známá. My jsme obdrželi s předstihem věc sice jednoduchou melodicky, leč v dánštině…a to je tedy řeč, v níž nedá mluvit, natož zpívat. Hrůza! Na oplátku jsme my jim poslali naprosto primitivní skladbu Konopa, konopa, která, jak jistě uznáte, patří k veeelmi jednoduchým libozvučným skladbám, které se naučí každý raz dva.

Já jsem stihla natrénovat pouze první dánskou sloku a pak jsem se flákala u moře, zatímco moji kamarádi pilně trénovali ještě další tři sloky.

Dánové byli moc milí a roztomilí a zpívali s plným nasazením. Vzájemně jsme si posteskli, jak obtížné je zpívání v dánštině/češtině. Koncert se povedl, nebyli jsme v přesile (jak jistě čtenář – sborový zpěvák ví, přesilovka je strašák každého sboru – znamená to, že je víc zpěváků než diváků. Ne každý čtenář je ovšem sborovým zpěvákem, proto tahle vsuvka.)

Po koncertu jsme se radostně odebrali do zamluvené hospody. Cesta holešovickými uličkami byla tristní – kličkovali jsme mezi psími hovínky, domy s otlučenou fasádou a za doprovodu velmi ostré výměny názorů několika romských spoluobčanů. Dánové měli nehynoucí zážitek!

Ledva jsme dorazili k zamluvené hospodě a otřeli nalepená psí hovínka, krve by se v nás nedořezal. Hospoda temná a zavřená! Zabušili jsme do dveří. Po několika nekonečných minutách se vynořila paní a sdělila nám, že hospodu přepadli zloději. Naštěstí nepřekonali zámky a dovnitř se nedostali, nicméně ani následně personál, neb zámky byly poškozené. Skoro dvě hodiny se zaměstnanci dobývali dovnitř a pak fofrem doháněli ztracený čas. Museli jsme tedy vyčkat chvíli na chodníku. Mezitím dorazil zbytek sboru našeho i dánského a s ním i další hrozná zpráva. Zatímco jsme my zpívali, zloději pronikli na kůr, kde jsme měli věci, a ukradli tašku našemu sbormistrovi a peněženku i s doklady jedné z nás. Dánové měli naštěstí věci v jiné místnosti…

Bylo nám z toho smutno. Koncert byl krásný, posluchači spokojení, a přesto se našel někdo, komu nebylo stydno krást v kostele.

V hospodě jsme to rozjeli. To víte, když se sejdou sboroví zpěváci a k dispozici je několik kytar, ukulele a basa, pak neexistuje jazyková bariéra.

Za pár dnů přijede další sbor z Dánska jménem Sysselkoret a s nimi zpíváme 14. října v Korunní ulici. Tak se přijďte podívat! Tentokrát budu zpívat. To víte, plavky už jsem schovala do skříně a kolem krku nosím šálu. No a poučeni z temných Holešovic uzamkneme své věci pečlivě a hospodu jsme vybrali na hlavní třídě. Zlodějům nedáme šanci!

Jo a příští rok jedeme do Dánska, už je to tutovka.

Pokud chcete přijít, mrkněte na pozvánku: http://gaudiumpraha.org/pozvanky/131014pl.pdf

Pokud vás zajímají všechny naše akce, pak zde: http://gaudiumpraha.org/PPP3akalendar.htm

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy