Ztráty a nálezy

pondělí 9. září 2013 09:00

foto internet

poslední doby

Tak došlo i na mě. Doposud jsem byla vlastníkem všech zubů včetně dvou dolních osmiček. Horní nevlastním, mršky nevyrostly. Před časem jsem si začala tak nějak uvědomovat existenci své levé dolní osmičky. Při preventivní prohlídce jsem to sdělila paní doktorce, ale ta na ní neshledala nic mimořádného. Slíbila jsem, že budu zoubek bedlivě pozorovat a že uvidíme. No a jednoho krásného dne koušu do chleba se sádlem a koukám, něco mi při tom kousání překáží. No jo, levá dolní osmička se rozhodla, že se vydá na průzkum a vyslala jeden svůj růžek napřed. I nelenila jsem a objednala se k mojí milé paní doktorce, aby zoubku domluvila.

Paní doktorka nakoukla do hlubin mé ústní dutiny a radostně mi oznámila, že tam vidí nerv! Na důkaz, že nekecá, do nervu ďobla. Týýý brďo! To bylo! Verdikt zněl jasně: osmička půjde ven celá, nejen jeden její růžek! Jenže přede mnou byla dovolená. Paní doktorka mi místo ulomeného růžku plácla plombu, co umrtvuje. Vytržení bylo odsunuto po dovolené a taky po festivalu v Liberci.

Na začátku září jdou děti do školy a mou zlobivou osmičku čekala taky cesta. Cesta do věčných lovišť. Moje paní doktorka mě odeslala na stomatochirurgii do Pštrossovy ulice. Celá rozechvělá jsem se dostavila na místo činu. To víte, poprvé přijdu o dosud nedílnou část svého těla…

Ujal se mě moc milý, hezký a sympatický pan doktor. Ukázal mi na rentgenovém snímku, že moje osmička má kořen až kdovíkam a navíc za roh. Taky mi vysvětlil, co všechno mi hrozí a co může nastat, když jsem prodělala ozařování. Ach jo. Tvářila jsem se statečně a vložila veškerou důvěru do rukou milého pana doktora. No a dopadlo to skvěle! Pan doktor vytáhl zub i se zahnutým kořenem, pochválil moje ostatní zoubky, taky pochválil mě a já zase jeho, zkrátka duha se klenula nad zubařským křeslem. Kdyby nebylo ztuhlé půlky obličeje, ani bych nevěřila, že mám za sebou trhání zlobivé osmičky.

Večer jsem se dostavila na první zkoušku našeho sboru a po zkoušce do hospůdky. Brnkačka!

Ztratila jsem sice zub, ale získala jsem cennou zkušenost: v Pštrossově ulici je bezva pan doktor a trhání zubu není konec světa, pokud se úkolu ujme odborník na slovo vzatý.

Tímto bychom vyřídili ztráty.

Od půlky srpna nalézám. Nalézám každé ráno, každý den, každý večer. Nechápu, kde se pořád berou. Jsou jich už desítky. Jsou malinké, roztomilé a musím je pořád zachraňovat. Žáby. Zatím jsem neodhalila, odkud jsou, kam jdou a jaký je jejich cíl. Když ráno vstanu, v předsíni jich hopsá pár kousků. Otevřu venkovní dveře a ve futrech se jich pár drží zuby nehty, vlastně bambulkami. No a před domem se promenáduje taky několik jedinců. Každý den. Jejich záchrana je pouze na mých bedrech, neb manžel, co mu není nic svaté, na ně kupodivu nesáhne. Záchrana je nutná, protože naši tři predátoři se snaží ulovit co nejvíc těch malých chudinek.

Letos v létě se nám rozhodně urodilo víc žab než čehokoliv jiného, speciálně okurek bylo jako šafránu. Žabičky nosím do trávy kousek od sousedova jezírka. Třeba směřují tam. Zatím nevím, jestli jsou pořád nové a nové, nebo jestli cirkulují dokola jedny a ty samé. Jsou si totiž podobné jako vejce vejci. Máme jich dokonce víc než plzáků portugalských, a to je co říct.

A tím jsme vyřídili i nálezy. Tak a teď půjdu zachránit pár žabiček.

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy