Nekoukej jak puk

pondělí 15. červenec 2013 09:00

tohle není moje...škoda.
foto internet www.chytrazena.cz

a nekruť tady tou prdelí, nikdo tady na tebe není zvědavej a buď ráda, že tu můžeš bejt mezi náma!

Tak tuhle pozoruhodnou větu neřvala žižkovská trhovkyně ani bordelmamá na šestnáctiletou děvu pochybné pověsti, nýbrž pětašedesátiletá důchodkyně na mě…

Nejprve musím objasnit situaci. Já: stála jsem mezi dveřmi a byla na odchodu z místnosti, kam jsem předtím dopravila objednaný tovar a následně vyrovnala finanční obnos za něj.

Důchodkyně: byla ve vedlejší místnosti a přiřítila se otevřenými dveřmi na scénu. Jakmile mě spatřila, vyřkla onu větu. Tedy, vyřkla…zaječela ji svým nezaměnitelným hlasem a konec té věty za mnou, odcházející chodbou, přímo štěkala.

Ano. Měla jsem se zastavit a něco ostrého jí odpovědět. Nebo jsem měla klidně pronést…jsi chudák. Nebo tak něco. Jenže to neumím. Neumím na hrubost nejvyššího kalibru reagovat. Moje chyba.

K této prekérní situaci se schylovalo delší dobu. Začalo to nepříjemnými poznámkami a vynecháním pozdravu při telefonování s onou dámou – tedy z její strany. Já: Zajícová, dobrý den. Důchodkyně: potřebuju to a to, nebo: chci auto tam a tam, zařiď, pošli, přivez…

Pomyslela jsem si vždycky jenom něco o špatné výchově v dětství, a splnila úkoly. Tady musím podotknout, že důchodkyně není mou vedoucí, přestože je v hierarchii pracovního zařazení o stupínek výš než já.

Jenže pak se o mně začaly povídat věci, jež mě nenechaly chladnou. Něco o poměru s někým, kdo rozhodně není mým manželem, pak o přijímání úplatků a tak. No a vrcholem toho všeho byla ta scéna jak z pavlače…

Rozeberme si nyní tuto perlu mezi větami podrobněji:

Nekoukej jako puk… tak to jsem asi koukala, jelikož se na mě řítila osoba, o níž vím, že si o mně nemyslí nic pěkného.

Nekruť tady tou prdelí…chodím po tomhle světě dost dlouho a při chůzi pohybuju nohama, jež končí, jako každému, víte kde. Při pohybu nohama nelze jinak, než pohybovat i onou zmíněnou prdelí. Každý kroutí prdelí, tak proč ne já.

Nikdo tady na tebe není zvědavej…tak na tom bude taky kus pravdy, vzhledem k tomu, že jsem v zaměstnání už drahně let. Ani já nejsem na leckoho zvědavá.

Buď ráda, že tu můžeš bejt mezi náma…i to je pravda, vzhledem k tomu, že každé tři měsíce chodím na onkologii…

Věta, takto rozebraná, je vlastně pravdivá, tak co se mi vlastně nelíbí, že jo. Takže problém je asi u mě. Obzvlášť když vím, že takhle se ta paní chová i k jiným, zdaleka nejsem jediná.

Chyba je určitě u mě a můžou za to moji rodiče. Nepřipravili mě do života. Tatínek říkal mamince ovečko, maminka tatínkovi taky ovečko, nikdy na sebe neřvali, a tím mě vychovali v bludu. Myslela jsem si, že všichni dospělí jsou jako maminka a tatínek. Slušní lidi. A čím starší, tím slušnější, haha.

A závěr tohoto elaborátu? Žádný. Snad jen malá poznámka na závěr; trhovkyně zůstane trhovkyní, i když jí dají funkci, a to je pravda pravdoucí.

 

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy