Těšíte se ráno do práce?

pondělí 27. květen 2013 09:00

foto lidovky

Já jo.

Byla jsem tvůrčí pracovník a jsem úřednice. Kdyby mi někdo v dobách mého tvůrčího zaměstnání řekl, že budu kancelářskou myší a že mě to bude bavit, pomyslela bych si něco o pádu z višně a fatálních následcích onoho pádu.

 No vidíte; dnes sedím v kanclíku, píšu výkazy, faktury, dovolenky, přesčasy, kontroluju spotřebu nafty a mýtné, nasazuju své ovečky na pořady, starám se o jejich auta i blaho a baví mě to.

Ne každý se do práce těší, ne každý si přeje, aby měl hodně práce, aby mu pracovní doba rychleji utíkala. Na to jsem přišla dnes cestou do práce. V autobusu jsem seděla vedle kamarádky Blanky. Blanka se do práce netěší. Taky se neraduje, když má hodně práce. Blanka pracuje v pohřebnictví…

Nedávno jsem byla na televizním plese. Hlavní výhrou v tombole byl zahraniční zájezd. Blančin zaměstnavatel taky pořádá plesy. A hádejte, jaká byla jejich hlavní výhra v tombole; luxusní rakev…černý humor v té nejdrsnější podobě. Blanka nenalezla odvahu na ples jít a já se jí nedivím. No jen si představte ples pohřebáků; ani se nemusí oblíkat jinak než do práce a květinová výzdoba taky nebude problém. Jen si nedovedu představit, jak naloží chudák výherce s výhrou.

Blanka bude mít dva dny firmu na povel, neb celé vedení jede do Španělska. Na veletrh pohřebnictví. Tam musí být teda taky sranda.

Jojo, moje pracovní náplň není sice tvůrčí, ale moje činnost je radostná. Občas musím řešit i nepříjemné úkoly, ale nekoukám denně na slzy a smutek.

Představte si, že existují semináře, kde se smrtí zabývají. Bývalý manžel jiné mé kamarádky s oblibou jezdí na akce Umění zemřít, Transformace traumatu a tak. Stojí to velký prachy. Možná by se kamarádčin bývalý manžel uplatnil v pohřebnictví. Měl by to všechno z první ruky a ještě by za to dostával plat. No, a kdyby vyhrál v tombole rakev, to by bylo terno! Mohl by si doma trénovat.

No jo, jenže chudáci pozůstalí, těm by se asi nějaký depresivní úředník, co se sám zabývá uměním zemřít, nezamlouval, ti by byli určitě v šoku. Blanka je moc milá a laskavá a i když se nemá nač do práce těšit, umí jednat s truchlícími pozůstalými. Je to vlastně její mínus, protože ti truchlící pozůstalí, jsouce s jejími službami spokojeni, doporučují Blanku dalším truchlícím pozůstalým, a práce neubývá.

A závěr tohoto funebrálního zamyšlení? Žádný. Možná jen poučení, že každá práce je potřebná, jen některá je neveselá, truchlivá.

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy