Jak snáz přežít na vesnici aneb Internet je spása

pondělí 18. červen 2012 09:00

fotka: internet

Ano. S plnou vážností tvrdím, že bez internetu už nelze na vsi žít.

Teda lze, ale vesnická řepa a náplava, jako jsem například já, se pak cítí být odtržena od velkého světa, od pozlátka velkoměsta. Ano, když už se vám nechce lézt po čtyřech kolem záhonů, dloubat plevel, zalívat úrodu, sbírat slimáky, okopávat, stříhat a vůbec všelijak zvelebovat, když už máte plné zuby zahrady a baráčku, skoro nejstaršího ve vsi, můžete se plácnout do stínu na lehátko a nechat se ožírat komáry. Nebo se odebrat a zasednout k internetu. Protože na to, abyste vyrazili za kulturou, do drahých restaurantů, na premiéru a vernisáž, popřípadě jen tak se cournout po centru velkoměsta, na to vám už nezbývají síly. A taky vzhled máte poněkud…pošramocený. Hlínu sice vydloubáte zpoza ulámaných nehtů, leč na hlavě se skví něco, co nelze při nejlepší vůli považovat za atraktivní a žádoucí účes. To máte z toho, jak lezete pod těmi všemi zatracenými keři a rvete kopřivy, popřípadě couráte do sklepa se sníženou klenbou a vaše vlasy jsou tudíž ideálním lapačem pavučin a olupující se omítky.

Co jiného takové chudince venkovské zbývá? Jen ten internet!

Internet vás přenese do světa mámivých světel, můžete se virtuálně stýkat s mnohem zajímavějšími lidmi, než jsou vaši sousedé, zkrátka je to kamarád vesnické chuderky, jako jsem já. Internet je samozřejmost, je na něj spolehnutí.

No jo, spolehnutí; jak kdy. Před nějakým časem, asi tak rok tomu nazad, nám začal náš milý internet trochu zlobit. Nebyl na něj takový spoleh, na jaký jsme byli u něj zvyklí. Začal vypadávat. Nejdřív jen občas, to abychom si uvědomili, jak je pro nás nenahraditelný. Leč zlobení se stupňovalo a poslední dobou bylo na denním pořádku jeho vypadnutí na dobu skoro neomezenou. Manžela chytal fantas, hodlal milý internet vyhodit z okna, rozmlátit na cucky, i jiné horší alternativy vymýšlel, leč internetu to bylo fuk. Manžela to jednou tak rozlítilo, že místo celkem spolehlivého vytažení ze zásuvky a počítání do dvaceti, se namíchl a místo restartu provedl reset. I zavolali jsme spřáteleného odborníka, jenž znovu nacpal všechna ta přihlášení a číslíčka zpět do kouzelné krabičky.

Náš spřátelený odborník, jenž sice dříve pracoval u našeho internetového správce, leč už tam nepracuje, neznal hesla a nemohl nám tudíž poradit, proč nám ten zatracený internet vypadává. I zavolali jsme příslušnému operátorovi. Tam odborníci zkoumali příčinu a rozhodli, že potřebujeme silnější a tudíž dražší připojení. Slíbili, že přijede erudovaný pracovník a provede nápravu.

No a jak slíbili, tak učinili. Přijel mladík, vylezl na půdu, omrkl krabičky, vykoukl z vikýře a hádejte, co objevil! Stromy! Ano, mezi anténou na vzdálené střeše a naší krabičkou za ty čtyři roky vyrostly stromy, mršky jedny. Jak rostly, zacláněly čím dál víc. No a ta silnější krabička a tudíž dražší internet by nám byly houby platné. I zamyslel se onen odborník, sáhl do brašny a vytáhl krabičku, kterou ten den odpojil u jiného zákazníka. Krabičku zánovní, funkční a kupodivu zcela vyhovující našim potřebám. Stromy jí nevadí. Máme tedy zánovní krabičku, internet za stejné peníze a funguje to. Celá ta legrace nás přišla na tři stovky za výjezd.

Mám opět internet spolehlivý, nevypadávající. Jen doufám, že ty stromy neporostou až do nebe…

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy