Nejsem normální!

pondělí 12. březen 2012 09:00

fotka internet

Jsem geniální!

Tenhle názor není z mojí hlavy, nýbrž z hlavy diskutéra Jaromíra. Originál je ovšem trochu jiný: Nejste normální! Jste geniální!

Pozoruhodný výkřik páně Jaromírův pod mým elaborátem o sádle mě rozesmál, leč posléze donutil k zamyšlení. Jak to ten milý diskutér vlastně myslel? V čem spočívá moje nenormalita, potažmo genialita? A kdo je normální, kdo nenormální a kdo génius? A kdo je blondýna?

Normální je kdekdo, nenormální taky, ovšem génis? Já znám jen jednoho: Einsteina. Ten nenosil ponožky a byl tak trochu cvok, ovšem geniální. Já ponožky nosím i na noc, takzvané spací, abych vůbec usnula. Íkvé mám jen něco málo nad běžným průměrem, takže ani zde moji genialitu hledat nelze.

Ať pátrám, jak pátrám, ve svém okolí žádného génia nemám, a ani jsem ho za celý svůj život nepotkala. Snad jen můj tatínek měl blízko ke genialitě. Ponožky sice nosil, ale kdyby mu je maminka každý den nenachystala, kdoví, jestli by nedopadl jako Albert. Tatínek, co si jednou přečetl, nebo co uslyšel, to si prostě zapamatoval na věky věků. Nepotřebovali jsme Ottův naučný slovník, měli jsme tatínka. Zdědila jsem po tatínkovi leccos – například nechuť ke cvičení a odpor k tělocvičnám, ovšem jeho kapacitu mozkovou, bohužel, nikoli.

Pokud se moje genialita projevila po sepsání článku o sádle a jeho širokém využití, pak musím pátrat tímto směrem. Jaromír zřejmě do přečtení mé vědecké práce dosud neslyšel o bohatém využití tohoto vepřového produktu, leč já musím přiznat, ač nerada: Jaromíre, to není z mé hlavy! Už naši předkové znali a oceňovali výhody sádla, ti ho používali mnohem víc a častěji!

Závěrem mě napadá jen jedna možnost, proč se zdám být nenormální, potažmo geniální. Dokážu napsat o kdejaké blbině a baví to nejen mě, ale zřejmě i některé čtenářstvo. Nalejme si ovšem čistého vína: to není genialita, to je jen způsob, jak se nezbláznit, a ještě se i trochu pobavit! Takže tímto vás zdraví normální blondýna, co má ráda sádlo, ale i máslo, pokud je k němu ještě i čerstvý chleba a navrch třeba pažitka. Mňam!

hmmm...právě jsem se vrátila k diskuzi pod článkem o sádle a vida! Jaromír to napsal jinak: Vy nejste normální!!!! Jste božská! No tak to vidíte, jsem fakt blondýna. Tenhle elaborát už překopávat nebudu.  Ale když to tak vezmu kolem a kolem, být božskou není vůbec špatné, že jo... :-)

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy