Hurá! Mám prázdniny!

pondělí 6. únor 2012 09:00

Budvarka Litoměřice
fotka internet

Proč by měly mít prázdniny jen děti? Já je chci taky!

To není spravedlivé, já chci taky prázdniny, říkala jsem si od té doby, kdy jsem o takový nárok přišla. Bylo mi jasné, že bych musela být buď věčným studentem, nebo učitelkou. No, nemám náturu ani na první, ani na druhé krajní řešení.

Dnešní děti to mají tedy mnohem lepší, než jsme měli kdysi my. My měli jen vánoční, pololetní a hlavní prázdniny. Žádné podzimní, jarní, velikonoční a já nevím jaké ještě, o ředitelském volnu ani nemluvě! Rodičovstvo aby si pozoufalo.  Kam s ním, to je otázka leckterého rodiče, a to ještě musí potlačit závist, že sám nemá žádné prázdniny a říďa taky nehodlá vyhlásit v podniku volno. Jedinou výhodou nás pamětníků byly prázdniny uhelné, leč na nedostatek uhlí nebylo spolehnutí; já osobně jsem to zažila jenom jednou.

Faktem je, že naši rodiče si tak moc hlavu nelámali s problémem, kam vrazit potomka, aspoň u nás na maloměstě. Prostě jsme lítali od rána do večera venku a zabavili jsme se sami.

Stýská se mi po prázdninách. Nestýská se mi po vysvědčení a po škole.

No a teď si představte, že za celou svou pracovní kariéru jsem nebyla na nemocenské. Až na podzim loňského roku jsem odhalila, jaké to na té nemocenské je. Řeknu vám, s prázdninami to teda nemá nic společného. Teď jsem tedy podruhé na neschopence a taky žádná sláva. Bulovku mám zmáknutou odshora dolů.

Jak tak jdu ve středu svou vyšlapanou cestičkou na každodenní proceduru a v duchu počítám jako na vojně, za kolik to mám, překvapila mě na okénku mé ozařovny číslo 3 cedulka. Dva dny je zářič mimo provoz! Sestřička mi vysvětlila, že zářič má každého půl roku revizi. Hurá, mám prázdniny! Celé čtyři dny i s víkendem! A že si je tedy zasloužím, hlavně moje útroby.  

Ve čtvrtek si vzal můj manžel volno a jeli jsme na výlet. Mrzlo, až praštělo, nebe bylo modré, sluníčko svítilo. Jeli jsme do Litoměřic, častého cíle našich výletů. Litoměřice jsou krásné a mají tam moc dobré chlebíčky. Taky tam máme oblíbenou hospodu Budvarku, kam jsem manžela pozvala na oběd. Nejdřív nechtěl, přece se nebude krmit, když já nemůžu, ale přesvědčila jsem ho, že si dám jejich francouzskou cibulačku. A taky jo. Celou misku jsem jí snědla! Manžel si dal vepřová žebírka. Moc krásně voněla.

Domů jsme vezli šest výstavních litoměřických chlebíčků (taky moc krásně voněly) a já jsem byla šťastná. První prázdninový den se vyvedl, a to je mám ještě tři!

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy