Když Paroubek, tak já taky!

pondělí 30. leden 2012 09:00

J.P. by určitě prospělo vlastnit mou knihu o dietách...
foto internet

 Paroubek, ten renesanční gigant, je schopen všeho, ale já taky!

Mám v úmyslu následovat příkladu tohoto nevšedního muže a oslovit nakladatele Lederera. Když jsem před časem zjistila, že odkoupil autorská práva od začínajícího geniálního spisovatele Paroubka za čtyři miliony, bez ohledu na ztrátu, ještě mě to tak úplně nenapadlo. Ale poté, co jsem se dočetla ve čtvrteční Mladé frontě, že náš fenomén J. P. hodlá napsat knihu o světové gastronomii, docvaklo mi, že každý, kdo umí abecedu, je prakticky spisovatelem, a každý, kdo umí ohřát párky, je prakticky odborníkem přes gastronomii.

Paroubek má, přiznávám, přede mnou náskok; přece jenom má za sebou praxi v Restauracích a jídelnách. Taky byl, na rozdíl ode mě, v té Indii, ale ve Francii, tam jsem byla taky!

Jenže já mám v rukávu eso! Já mám nakladatelství Prostor a potažmo nakladateli Ledererovi opravdu co nabídnout! Nebudu psát kuchařku, nene, toto pole působnosti nechám rajskému odborníkovi. Já se budu věnovat, abych tak řekla, problému z druhé strany. Dietám!

Nacpat si břicho umí každý trouba. Ale zhubnout potom ty špeky, to je oříšek. Přiznám se, že poslední dobou jsem tak trochu alergická na všechny ty diety, co na mě koukají odevšad, z každého časopisu, z internetu. Já jsem totiž přišla na zaručený recept, jak zhubnout. Jsem toho živoucím důkazem.

To uvaříte jakékoliv jídlo (klidně i podle génia Paroubka). Uvaříte a  - pozor – zde je můj vynález – rozmixujete. Rozšmelcujete krmi na kaši a poté zasednete ke konzumaci. Zaručuju vám, že se v tom budete nimrat a sníte minimum.

Vědeckým zkoumáním jsem totiž zjistila, že jakékoliv jídlo, které změní konstelaci, je blaf. Taková skvělá bramboračka například. Je v ní všechno, jak má být, voní po celém baráku, manžel mlaská a má boule za ušima. Já si tu manu nebeskou rozmixuju a abrakadabra! Sice hnus, ale skvělé dietní jídlo.

Jsou ovšem jídla, která jsou jaksi od přírody kašovitá. Pudinky, tvaroh, pribináček, a tak. No ale zkuste to do sebe ládovat pořád! Nejde to! Ne nadarmo se u nás vyvinul kousací reflex…

Paroubek ať si píše kuchařku, já se vrhnu na dietu. Oba jsme odborníci na slovo vzatí, to musí každý uznat. Pevně věřím, že Aleš Lederer odhalí v mé knize geniální dílo a koupí ode mě autorská práva. Pár milionů by mi teda fakt bodlo. No a co pak nakladatel bude dělat s těmi horami blbostí, to je jeho věc. On má přece bohaté zkušenosti s dílem páně Paroubka…

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy