Noc oživlých mrtvol

pondělí 2. leden 2012 09:00

fotky internet

Proč pořád o svátcích pět koledy a nyvě patřit do jesliček na Jezulátko?

„Chtělo by to změnu,“ pravila jsem manželovi, „trochu krve a hrůzy by nezaškodilo.“

I vypravili jsme se do Hradce Králové, abychom na vlastní oči spatřili oživlé mrtvoly. A taky milovanou sestru Lenku.  Nejdřív v civilu a pak jako oživlou mrtvolu. Zombie v plné parádě. Spojili jsme tudíž příjemné s užitečným, jelikož jsme vykonali příbuzenskou návštěvu a taky jsme se kulturně obohatili. Zde je namístě vysvětlení pro čtenáře, neznající moje rodinné poměry. Moje sestřička je totiž proslulou hradeckou herečkou, hojně obsazovanou a hrající i ve slavné hradecké hře o hrozných zombie.

Lenka bydlí přímo v centru starého města, v krásném renesančním domě. Musí se na ni zvonit a pak čekat, než zdolá strmé schody, poněkud nebezpečné pro starší osobu, co sice na jevišti křepčí jako zamlada, leč v civilu se potýká s neduhy, zděděnými po předcích. Sestra nám doporučila, abychom po zazvonění trpělivě čekali a nepropadali malomyslnosti, že bude spěchat, co to půjde.

Když ovšem po otevření a zdolání oněch strmých schodů vylezete pod střechu a ocitnete se v bytě mé starší sestřičky, rozhodně na vás dýchne opravdové teplo domova, kouzelná atmosféra atypického bytu, kde není jediný pravý úhel, ba ani žádné okno nenajdete, jen malá arkýřová okýnka s výhledem na veškeré světové strany a nejkrásnější hradecké pamětihodnosti.

Vánoční výzdobu tedy moje sestra umí. Taky umí moc dobře péct a vařit a taky rozprávět. No a taky je strašně podobná naší mamince…těžko věřit, že se za pár hodin promění v oživlou mrtvolu!

Když jsme Lence snědli všechno cukroví, byl čas odebrat se za kulturou. Krvelačné představení se konalo v Besedě, odnoži Klicperova divadla. Bylo vyprodáno, leč my měli zajištěná místa ve třetí řadě uprostřed. Sestřička nám sice nabízela řadu první, ale já jsem od té doby, kdy jsem na takovém čestném místě seděla v divadle Ypsilon a byla po celou dobu představení sprchována slinami pana Lábuse, obezřetná.  Obezřetnost byla, jak se během představení ukázalo, zcela namístě. Od Lenky to byla poťouchlost, neboť ona, na rozdíl od nás, moc dobře věděla, že první řada bude zkrápěna krví a přímo ohrožována na životě, přestože poslední žijící herci postaví ve druhé polovině představení mezi diváctvo a jeviště plexisklové opevnění, ovšem jen proto, aby se uchránili před nákazou, přicházející z hlediště.

Za mnou sedící divák byl zasažen smrtelným virem, dotažen na jeviště a posléze dopraven do zákulisí, aby se po chvíli dopotácel zpět typickým krokem oživlé mrtvoly. Diváci, horečně vytáčející číslo na záchranku, ulehčeně zasunuli mobily zpět do kapes.  Ano, nákaza už řádila i mezi námi, diváky! Moje milovaná sestřička měla roli pro ni jak vyšitou.  Hrála profesionální kviknu. To nemyslím ovšem tak, že by Lenka byla i v civilu profesionální kviknou, naopak. Tím chci jen zdůraznit, že taková role je mnohem zajímavější než nějaká umrněná kladná hrdinka, že jo. Takže v prvním jednání je za kviknu, v jednání druhém pak za zombie.

Moc pěkné to představení bylo! Pokud se o něm chcete dozvědět něco víc, pak se mrkněte sem: http://www.klicperovodivadlo.cz/noc_ozivlych_mrtvol.htm

1.jpg

2.jpg

3.jpg

fotky: ov-kluby.net

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy