Zase jsem zamilovaná! Virtuálně!

pondělí 19. prosinec 2011 09:00

fotky internet

Mám dvě lásky. Dva machry na poli literárním. Jednoho kluka a jednu holku.

Mám nutkání vyznat se zde ze svých citů a, nebojím se říct, vášně k těm dvěma. Zpříjemňují mi život, obzvlášť pak konec pracovního týdne.  Každý pátek  nedočkavě beru útokem rouru na našich vratech, doluju zpoza jejích útrob Lidové noviny a vrhám se na páteční přílohu. Ano, moje dvě virtuálně literární lásky bydlí na stránkách páteční přílohy Lidových novin. Iva a Ondřej. Iva Skochová a Ondřej Formánek.

Cestou do práce si v dopravních prostředcích zběžně pročtu noviny a těším se, jak si v práci uvařím čaj a otevřu přílohu. Na začátku si hoví skvosty Ondřeje Formánka, na konci pak perly Ivy Skochové. Můj páteční pracovní den začíná s těmi dvěma a nezřídka i končí, to když nemám kvůli práci čas kochat se najednou, ale postupně. Často se pak k článkům mých dvou milovaných autorů vracím, vyhledávám geniální větná spojení, obdivuju slovosled, závidím nápady. Nedá se nic dělat, jsou to machři a já jen doufám, že si to jejich nadřízení uvědomují a patřičně si jich cení. Bez Ondřeje a Ivy by prostě nebyl Pátek Pátkem!

Byly časy, kdy jsem prahla po možnosti psát pro nějaký ten tištěný magazín své fejetony, nabízet každý týden čtenářstvu svoje myšlenky. Činím tak, jak mí stálí čtenáři vědí, každé pondělí na blogu a je mi na něm dobře. Patřím sem. Stejně jako Iva a Ondřej patří do pátečního magazínu. Ovšem kdyby chtěli někoho do party, nebránila bych se. Jen bych jim, to sebekriticky přiznávám, nesahala ani po paty. A taky by mi bylo líto, že by si čtenáři říkali: no, ten Formánek s tou Skochovou, to je fakt třída. Ale ta Zajícová, co ta tu pohledává? Tak jako já si to někdy myslím o některých jiných psavcích, ovšem ne o těch, co píšou pro Pátek. Tam jsou všichni bezva. Ale ta Skochová s tím Formánkem, to je fakt třída!

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy