Kde je v říjnu nejlíp? No na Kypru!

pondělí 31. říjen 2011 09:00

Manžel je možná ještě větší milovník koček než já...

To ví přece každý!

Kypr…to je moře, bílý písek, nebe, kytky, teplo, slunce. Samá pozitiva. Teda v létě to musí být peklo, to vedro, ale v říjnu, to je jiná. To vydrží i taková cimprlich blondýna, jako jsem já.

Náš hotel byl přívětivý, bazén zcela podle našich představ, moře kousek, jídlo na úrovni. Dovolená jak má být. Pojednali jsme ji letos tak nějak jinak než obvykle. Žádný spěch, adrenalinové výlety jsme vynechali, slunci jsme se vyhýbali, v moři a v bazénu jsme se plácali od rána do večera. To víte, rekonvalescence.

Moře…moře na Kypru, to se prostě musí vidět, to se snad ani nedá popsat. Takovou nádheru jsem ještě neviděla, a že jsem už u moře párkrát byla! V kombinaci s barevnou záplavou květů, vzrostlých palem, zářivě bílého písku a blankytného nebe se vytvoří nádherný obraz, jenž se vryje hluboko pod kůži.

Kypr…byli jsme na řecké části ostrova, ovšem zdaleka nejvíc se zde vyskytovali ruští turisté, rozhodně jich bylo víc než původních obyvatel. Ruština zněla ze všech stran, na poutačích u restaurací se hned pod původní řeckou nabídkou prsila azbuka. To mě dost odpuzovalo, přece jenom patřím ke generaci, alergické na všechno, pocházející od našich slovanských bratrů. Na první pohled už Rusové nebývají až tak odlišní od ostatních, jejich chování ovšem ano. Jsou namyšlení, sebevědomí a nacpaní penězi.  Velká část ruských turistek nezapře cirkusácký původ, jestli mi rozumíte. Bezpečně nejvyššími podpatky se pak honosily ty nejmladší děvočky, klopýtající na nejbližší diskotéku, až se jim kotníky viklaly. Bylo to legrační i smutné zároveň.

Na Kypr jezdí taky uzavírat manželství páry z celého světa. Nedivím se, je to prostě romantika jako z filmu německé provenience. Viděli jsme několik svateb v nádherné zahradě nad mořem a slavené v bílém pavilonu. Nejkrásnější byla indická svatba a největší svatba chorvatská.

Seděli jsme každý den nad pláží v krásné zahradě a dívali se na západ slunce…vloni ve Španělsku mi bylo líto, že nejsem mladá, letos na Kypru jsem si přála být stará…život se s námi nemazlí a najednou se stane, že máme jiné priority, jiná přání a sny. Myslím, že jsem za těch dvanáct dní na Kypru zmoudřela.

Pokud pojedete na Kypr, dívejte se každý den na západ slunce nad nádherným kyperským mořem...

cesta.jpg

...cesta kolem pobřeží...

cesta2.jpg

hotel.jpg

...náš hotel...

hotel2.jpg

kasna.jpg

...kašna v Ayia Napa

pristav.jpg

přístav tamtéž...

kotata.jpg

...siesta hotelových stálých obyvatel...

pelikan.jpg

....a tihle pelikáni bydleli na pláži...

svatba.jpg

...jedna ze svateb při focení po obřadu...

svatba2.jpg

...obřadní síň nad mořem...

pavilon.jpg

...vlevo jsou tři pavilony, kde se konají svatební hostiny...

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy