Bezva slevy

pondělí 6. červen 2011 09:00

Restaurace Rezava kotva, tam jsme byli v dubnu
fotky: internet

Tentokrát to myslím zcela vážně! Žádná ironie!

Když bydlíte s labužníkem, má to svůj rub i líc. Ten rub je evidentní: kila navíc. Ve svém dřívějším životě – tím mám na mysli první manželství – jsem skladbu jídelníčku určovala já. Co jsem nakoupila a posléze uvařila, to se prostě jedlo. Naše lednička byla plná jogurtů, tvarohu, zeleniny, ovoce a libového masa. Sice jsem občas upekla i bůček, koláče a buchty, ale v míře rozumné. To se potom udržovala linie! Brnkačka.

Zato teď…vařím já i můj manžel. Jeden by myslel, že když je to Zajíc, bude inklinovat k stravě zeleninové. Myslím, že můj muž byl v prvním životě syslem, neboť má nutkání snášet do doupěte potravu ve značném množství o vysokých kalorických hodnotách. Takže máme lednici plnou salámů, tučných sýrů, tatarky, slaniny, majonézy, piva, kredenc pak narvanou tyčinkami, čokoládou, lázeňskými oplatky, nutelou. Pravda, ve sklepě je zelenina a na ošatce ovoce, leč je to pouze doplňkový sortiment.

Moje dobrá vůle bere zasvé. Můj manžel vaří přinejmenším stejně často jako já a na rozdíl ode mě je přesvědčený, že bez slaniny nelze uvařit nic. Taky opovrhuje malými hrnci, uznává jenom ten největší, zvící velikosti hrnce prádelního. To se potom nedivte, že moje váha vzrostla do nevídaných výšin!

Nicméně je třeba vrátit se po tomto poněkud zdlouhavém úvodu k původnímu tématu pojednání. Slevy. Ano, dnešnímu konzumnímu světu vládnou slevy. Můj manžel je objevil a pilně objednává. Náš kulinářský život se velmi zpestřil, neboť slevy se týkají všeho, tudíž i jídla. Každou chvíli jsem pozvána na oběd či večeři v rámci výhodné akce. Chodíme do různých restaurací, drahých podniků, kam bychom normálně ani prstíček nestrčili, a ochutnáváme různé dobroty. Zatím mi chutnalo všechno. Tuhle neděli jdeme na krevety.

Slevy se netýkají jen kulinářství, ale i jiných sfér. Tak například jsem dostala k narozeninám masáž francouzskými oleji, taky jsem pozvána na vyhlídkový let.

I kultura je zasažena slevami! Jelikož musíme uspokojovat nejen žaludek, ale i povznášet se duchovně, zakoupila jsem na oplátku i já něco ve slevách. Lístky do divadla! Pozvala jsem manžela na představení do Ypsilonky na kus Vdovou proti své vůli. Abychom byli styloví, před představením jsme se stavili u Zemarka na Václaváku na chlebíčky, kde je mají večer za poloviční cenu.

Představení bylo moc povedené. Když Martin Dejdar coby svoje sestra, navíc vdova proti své vůli, líčil, jak na něj spadl Ir, a proto je praštěný/ná, brečelo smíchy celé divadlo včetně mého muže, který Dejdara moc nemusí. Ovšem když ve druhé polovině hry na jeviště přiskotačila nahá (!) modelka, byl můj manžel s divadelním představením i výběrem lístků-seděli jsme ve druhé řadě-nadmíru spokojený. Ona ta modelka tam byla sice celkem navíc, leč do děje se tak nějak hodila, neboť hra pojednává o malíři a jeho malířských kamarádech.

Tak, končím, jelikož musím ochutnat, co můj manžel celé odpoledne vařil. Zatím nevím, co to bude, ale dle vůně soudím, že něco na slanině…

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy