Operátoři, obchodníci, telefonní dotěrníci

pondělí 24. leden 2011 09:00

operatorka z roku 1960 zdroj: internet

Je mi jich líto. Je mi líto obchodníků po telefonu, protože jsem na ně nepříjemná, ale nemůžu si pomoct.

Jak jsem právě vygůglovala, mají vznešené tituly: operátor-prodejce, operátor- call centrum, obchodník-IT, telesales consultant, telesales specialista, telemarketing operátor.

Kdo je vlastníkem telefonu, tak to moc dobře zná. Čekáte například, až vám zavolá milovaná bytost, telefon zvoní a on je to nějaký trouba, co se vám snaží prodat něco naprosto úžasného, co ve finále vůbec úžasné není a vy to nepotřebujete.

Tuhle na horách mi nějaký nezmar volal pětkrát denně. Mobil jsem s sebou nenosila, takže jsem ho nemohla zavčas zarazit. Volal v různou dobu, celý den i večer. Moje smůla a jeho štěstí (nebo naopak), že jsem nebyla v dosahu. Když jsem na číslo zavolala, ozval se nahraný vzkaz, že se mě snažili kontaktovat a že se brzo ozvou, ani jsem jim nemohla vynadat.

Konečně se mi ten vytrvalec dovolal. Zástupce pojišťovny. Vyslechla jsem naučený úvod jen proto, abych se dotyčného optala, zda je to opravdu on, co mi vytrvale týden pětkrát denně volá a posléze ho ujistila, že NIC nepotřebuju, NIC nechci, pouze jedinou věc, aby se mi už nepokoušel volat.

Tuhle mi zase někdo volal. Byla jsem v dobrém rozmaru, nic zrovna na práci, tak jsem si řekla, že tentokrát snahu neutípnu v zárodku, a vyslechnu si, co že mi to budou nabízet.

I zvedla jsem telefon.

„Zajícová, dobrý den.“

„Dobrý den, tady Marie Nováková, firma outů. Hovořím, prosím, s paní Zuzanou Zajícovou?“

„Hmm, ano.“

Jelikož je firma outů mým mobilním operátorem, byla jsem shovívavá. Kdyby paní byla z vodafonu nebo týmobajlu, jak se zhusta stává, byla bych nekompromisní.

„Paní Zajícová, mám pro vás velmi zajímavou nabídku.“

„Je ta vaše nabídka konkrétní?“

„Samozřejmě, paní Zajícová, jistěže. Je to velmi konkrétní nabídka, paní Zajícová, je to mimořádná příležitost, paní Zajícová. Paní Zajícová, víte o tom, že máme nyní velmi výhodnou akci, paní Zajícová?“

Hovor ještě chvíli pokračoval v tomto duchu. Paní Zajícová sem, paní Zajícová tam, hlavně aby si paní Zajícová zvedla tarif, první tři měsíce zadarmo. Jenže paní Zajícová neměla zájem zvednout si tarif, paní Zajícová byla zvědavá.

Odmítla jsem kategoricky senzační nabídku, nepodlehla následnému přesvědčování a jala jsem se sama dotazovat.

„Můžu se vás, prosím, na něco zeptat? Na něco osobního?“
„Jistě, paní Zajícová, samozřejmě, paní Zajícová!“

Začala jsem zeširoka. Vysvětlila jsem té dobré ženě, že mám problém. Nejen s ní, ale se všemi obchodníky po telefonu. Špatně snáším to neustálé oslovování. Já chápu, ujistila jsem ji, že ona za to nemůže, já vím, že je to tak učí na školení, jak jednat se zákazníky, takový ten osobní kontakt, že jo.

 Ve sluchátku bylo slyšet lapání po dechu.

„Tedy, paní Zajícová, no…“

„Můžete, mi, prosím sdělit, jak se jmenujete? Já vím, že jste se mi představila, ale já to už zapomněla.“

„Marie Nováková, paní Zajícová…“

„Děkuji, paní Nováková.“

„Paní Zajícová, on si ještě nikdo na to nestěžoval, mě tedy, paní Zajícová, nikdy nenapadlo, že by to mohlo vadit.“

„Paní Nováková, vadí, leze to, paní Nováková, na nervy. Paní Nováková, děkuji za nabídku, nashledanou, paní Nováková.“

Paní Nováková se začala smát. No, nabídku jsem sice odmítla, ale konečně jsem na druhé straně sluchátka uslyšela normální projev, včetně přiznání, že je to tak opravdu učí. Paní Nováková mi řekla normálně lidsky nashledanou. Nadechla se, spolkla paní Zajícovou a zase se zasmála.

Moment, zvoní mi mobil. No jo, zase nějaký operátor-prodejce, operátor- call centrum, obchodník-IT, telesales consultant, telesales specialista, telemarketing operátor. Má smůlu, dneska nemám náladu ani čas.

 

 

 

 

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy