Máme doma slečnu

pondělí 1. listopad 2010 09:30

No, spíš puberťačku…

Naší Besince je zrovna půl roku, čas na první návštěvu salónu. Z malého chlupatého štěněte tam stvoří psí slečnu.

Besinka je malá kníračka pepř a sůl, stejně jako byla naše Beruška. Povahu má ta naše malá půlroční slečna ovšem diametrálné odlišnou; je sice neposlušná, ale kurážná, má ráda malé děti a štěká, jen když má závažný důvod. Beruška sice poslouchala, ale byla úzkostlivá a bála se dětí. Taky štěkala od rána do večera. Ostříhat Berušce drápky vyžadovalo asistenci tří lidí a stejně byl výsledek nejistý. Učesat jí fousky byl nadlidský úkon, za celých patnáct let se nikomu nepodařilo změřit jí teplotu. To Besinka si ani nevšimne, že má v prdelce teploměr a že dostává injekci. Radostně vrtí ocáskem a ještě paní doktorce olízne nos. Česání považuje za hru a tahání bodláků za největší zábavu. Proto jsme s Besinkou jeli k naší dlouholeté osobní psí kadeřnici Andree s důvěrou.  Andrea si Besinku důkladně prohlédla a moc nám ji pochválila. Prý je krásná, obzvlášť ty zuby, ty jsou teda výstavní! Bodejť by nebyly, když si je Besinka trénuje na mých botách!

Nechali jsme pejska svému osudu, neb první stříhání je kapánek zdlouhavé, jelikož knírači se trimují. To není jen tak šup šup strojkem, to se musí srst pěkně seřezat, aby knírač vypadal jako knírač a ne jako nějaký změkčilý pudl.

Obešli jsme půl Prahy, než nastal čas vyzvednout si Bessy. Salón je bývalou kočárkárnou v paneláku a pokaždé je nacpaný knírači všech velikostí.

Andrea nám sdělila, že Besinka byla moc hodná, že si pěkně hrála s ostatními psy, a že je to moc hezká kníračka, a jak to tak vypadá, má nějakého pradědečka černocha. Tedy, černého knírače, a tudíž není tak světlá, jak by se dalo předpokládat. Andrea vylovila ze skrumáže psů Besinku.

Přeběhl mi mráz po zádech…Beruška! Beruška se nám vrátila! Můj manžel zůstal koukat zcela konsternovaný, přestože jsem ho upozornila, že proměna štěněte ve slečnu je opravdu šokující. I mě ale zaskočilo, jak se Besinka tak strašně podobá Berušce. Andrea se smála a podotkla, že Besince bude zima, že by to chtělo kabátek.

Bessy stála mezi námi a tvářila se upejpavě. Její srst, dlouhá deset čísel, byla ta tam, z černého pejska se proměnila v tmavošedého a navíc jí na zadečku vyrostl ocásek. Ten tam určitě neměla, to by si přece všimla! (Ten ocásek jí vrtá hlavou dodneška, pořád si ho prohlíží  a občas se ho snaží dohonit).

Mysleli jsme si, že máme baculaté štěně a najednou před námi stála trochu nohatá štíhlá fenka. Teď už se nás zaručeně nebude nikdo ptát, co je to za rasu!

Andrea vytáhla velký pytel, plný svetýrků pro pejsky, které jí plete nějaká hodná paní. Vybrali jsme Besince ten, co jí nejvíc jde k pleti, tedy…srsti. Šedý se stříbrnými nitkami, roláček s  červenými a žlutými proužky, no skvělý podzimní model!

Přivezli jsme si proměněnou Besinku domů a naše kočky nevěřily vlastním očím. Obcházely pejska a ze všech stran si ho prohlížely. Taky svetýrek je zaujal.

V noci spala Besinka zamotaná v dece, na kterou si ještě nastlala několik polštářů. Učiněná princezna na hrášku! Druhý den na procházce sklízela obdiv a pochvalné poznámky o jejím urozeném původu, což ji ovšem neodradilo od konzumace hovínka, shnilého jablka a staré kostičky. Ano, konečně máme doma opravdovou kníračku, důstojnou nástupkyni naší Berušky!

bessy1.jpg

Besinka před ostříháním...

bessy2.jpg

...a po návštěvě psího salónu...

bessy3.jpg

...bez svetýrku...

bessy4.jpg

a ve svetýrku...manžel si myslí, že by jí víc slušel kabátek s kapuckou, skotská kostka:-)

bessy5.jpg

psí modelka

bessy7.jpg

no uznejte, je krásná...

bessy6.jpg

...a tady detail svetýrku pro případné zájemce

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy