Potopa!

pondělí 16. srpen 2010 08:00

Tady U zlomene lyze se krasne soustredilo...

Trochu jsem si zavařila. Zkomplikovala život. No, ale některé komplikace jsou příjemné…

Moje touha po novém pejskovi rovnala se touze po dítěti. Prostě jsem poslední měsíce nemohla myslet na nic jiného. Se štěnětem je, jak každý inteligentní čtenář jistě chápe, situace daleko jednodušší než s miminkem. Stačí chvíli sjíždět internet a můžete si vybrat. Touha zvítězila nad zdravým rozumem a od 22. července máme doma psí miminko. Besinku.

No jo, miminko, jenže jsem nebrala v potaz, že jsou prázdniny a že máme taky nějakou dovolenou a taky mám já velmi důležité soustředění s naším smíšeným sborem!

Manžel naštěstí souhlasil se stoprocentním opatrováním štěněte i našich tří koček, po dobu mé nepřítomnosti, a já se mohla směle vypravit na Šumavu a tam se soustředit.

Ve středu večer jsem se jala, za asistence všech našich zvířátek, balit. Všichni mi aktivně pomáhali snášet na hromádku potřebné věci, obzvlášť ponožky se líbily a já se jich nějak nemohla dopočítat. Prožívali jsme radostné chvíle nahoře v patře. Když jsem s jakž takž zabalenou taškou a všemi pomocníky slezla do přízemí, zůstala jsem jako opařená.

„Jak se to té Besince mohlo povést, udělat tak obrovskou louži, když se mnou nahoře balila?“ zírala jsem na malé moře v přízemí. Pak mi s hrůzou došlo, že ne Besinka, ale něco jiného je zdrojem potopy! No jo! Praskl nám bojler! Sto litrů je sto litrů a ty ze štěněte nedostanete, ani kdybyste ho ždímali!

Situace byla kritická: manžel v práci, kočky na stole, Besinka v suchém obýváku a všude voda! Jsem žena činu a situaci jsem zvládla bleskurychle. Vypnout vodu, proud a zavolat našemu milému instalatérovi Borkovi byla otázka několika sekund. Měla jsem kliku. Borek byl doma a ne někde na zasloužené dovolené. Všeho nechal, hned k nám spěchal. Jeho verdikt byl neúprosný: nový bojler!

Ach jo. Měla jsem druhý den ráno odjet a teď tohle! Doma potopa, manžel naštěstí v práci, ale až mu to zavolám, to zase bude…můj manžel je, na rozdíl ode mě, životní pesimista a tragéd, co vidí všechno černě, a navíc má velmi, jak bych to řekla, cholerickou letoru.

A tak jsem místo krášlení sebe a hrátek se zvířátky trávila večer uklízením a zkoumáním neoznačených pojistek. Nějakým zázrakem a zdá se, že šestým smyslem, co máme my, blondýny, jsem uhodla, který camprlík patří bojleru a ostatní úspěšně nahodila, aniž bych způsobila výpadek proudu ve středních Čechách. Pak jsem se obrnila trpělivostí, obalila asertivitou a zavolala manželovi.

„To jsem já, miláčku,“ zašveholila jsem, „prosím tě, osprchuj se v práci, jo?“

No, a pak nastalo vysvětlování, skřípění zubů a uklidňování; tím nebudu laskavého čtenáře zatěžovat. Taky se mnohá slova, co lítala jednostranně vzduchem, nesmí v blogu používat.

Zařídila jsem, že Borek opatří, přiveze a nainstaluje bojler nový, že zaručeně koupí ne ten nejdražší, ale nejlevnější, že opravdu přijede v půl osmé ráno, že na to nezapomene, že nebude nekřesťansky drahý, že…no, pochvaly jsem se nedočkala, přestože opravdu náš milý instalatér přijel úderem půl osmé i s bojlerem, nainstaloval a zapojil vše během dvou hodin a opravdu nebyl nekřesťansky drahý!  

V době bojlerové instalace jsem se už pilně soustředila a veškeré informace o proběhlé úspěšné akci se dozvěděla zprostředkovaně od manžela. Jeho pesimistické předpovědi se nenaplnily a mně se zdálo, že ho to mrzí.

No a na té Šumavě lilo a lilo, jako ostatně v celé naší republice. V blahé nevědomosti bez médií jsme netušili, jaká je situace, zejména na severu. Když jsem pak po příjezdu otevřela noviny a koukala na zprávy, zůstala jsem jako opařená. Srdce se mi sevřelo nad těmi chudáky, co je spláchla voda a rázem byla naše bojlerová tragédie jen úsměvnou kapitolkou a tématem pro napsání blogu. Nedovedu si představit, že bych přišla o střechu nad hlavou…

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy