Jsem jen roztomile roztržitá?

pondělí 26. duben 2010 08:00

Ten za to muze...Alois Alzheimer

A už je to tady. Už patřím mezi ně.

Začíná to nenápadně. Zavřela jsem to okno, nebo nezavřela? Vypnula jsem tu žehličku (sporák, rádio)?

Vždycky, když jsme se někam vypravili, maminka po pěti minutách jízdy vyhrkla: „Ovečko, musíme se vrátit, já jsem nezavřela okno!“ My se sestrou jsme se po sobě shovívavě podívaly a unisono pravily: „Ale zavřela…“ To se týkalo i žehličky, vody, kocoura ve skříni a tak podobně. Tehdy jsem nemohla pochopit, jak si ta maminka nepamatuje takové triviálnosti! To se přece mně nestane, abych si nevybavila, jestli je ta zatracená žehlička vypnutá! Mně teda ne!

No, přátelé, je to tady. I já poslední dobou tápu a propadám nejistotě. Tuhle to dokonce došlo tak daleko, že jsem dvakrát zaplatila březnové SIPO! Prostě jsem při druhé platbě narazila na stejně roztržitou osobu, jako jsem já, co si taky nevšimla dost výrazného razítka…  Chápete to? Vůbec jsem to netušila, a kdyby mi hodná kompetentní osoba neposlala složenku na stejnou částku, nevšimla bych si, že mám svůj malý účet ještě o dost menší než obvykle.  Slečna na poště se mi podívala na sipovou složenku a identifikovala: dvakrát orazítkováno. Mně to připadalo, že se razítko jen tak trochu rozmázlo. Tímto chci poctivým dobrým duším ze SIPA  srdečně poděkovat!

To mě tedy, přiznám se, vyděsilo. Platit dobrovolně eráru dvakrát! Pak jsem si začala všímat i jiných, nenápadnějších indicií. Jdu tam, nevím kam, chci to, nevím co. Ach jo.

Moje roztržitost se rapidně prohloubila během posledních pár měsíců, kdy jsem byla pod tlakem obav z budoucnosti. No co, myslela jsem si, mám na to nárok, být tak trochu mimo, koho by všechny ty starosti a problémy, co se na mě navalily, neskolily. Jsem jenom křehká nádoba, navíc s prošlou zárukou…

Jenže; kde končí roztržitost a začíná senilita? No? Jen nezbývá než doufat, že to rozpoznám. Udržet myšlenku a moč, to bude na pořadu dne, zdá se. Pěkná budoucnost!

Přece jenom to se mnou ještě není tak špatné; tento článek píšu s předstihem, neb jsem si vzpomněla, že budu od pátku mimo domov, a tudíž bych neměla na pondělí žádný článek! Horší to bude, až si budu lámat hlavu, cože jsem to v pondělí ráno vlastně chtěla.  Honem spěchám, dopisuju  a…co ještě…jo…Jo! Uložit!

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy