Kde je, hernajs, to jaro?

pondělí 8. březen 2010 08:00

Vloni jsem za zpoždění jara mohla já, ale letos – letos za to opravdu nemůžu! Pořád nosím poctivě zimní boty, teplý kabát a vůbec dávám zimě najevo, že jaro neočekávám. Opak je pravdou, ale nesmím to prozradit, aby si zima nepostavila hlavu a nestrašila tady až do května. Abych to nezvorala jako vloni, kdy jsem v záchvatu očekávání jarního vlání uklidila zimní botičky i kabátek, a pak je zase kajícně vytahovala.

Každý rok touhle dobou všechny ženy prohlížejí své šatníky a pronášejí věty jako: „Nemám co na sebe,“ nebo: „Mám sice plno hadrů, ale nevejdu se do nich.“ Všechny, až na mě. Já zírám do zrcadla a chmurně si prohlížím brýle, co mi straší na nose od rána do večera. Pro mě se jarní touhy zdrcnuly do jedné. Toužím po nových brýlích! Jasně, že mě napadají i myšlenky o nedostatku ošacení, popřípadě si vzpomenu na ploché břicho a svalnatou hruď, co se určitě  skrývají pod bundou či kabátem kolemjdoucího krasavce. Ale touha po nových brýlích jasně vítězí! Každý rok neomylně začátkem března pociťuji tyto záchvěvy touhy, ale letos – nic. Prostě jaro je ještě hooodně daleko a vypadá to, že jsme se přestěhovali někam k severnímu pólu nebo, nedej bože, někam na Sibiř.

Jedinou indicií, že je snad jaro za dveřmi, je vzhled našeho Moura. Ten se toulá po okolí, vrací se, jen aby se najedl, a aby nám předvedl, jaká zranění si zase přináší z lítých bojů o kočičí slečny. Utržil řadu škrábanců, jedno oko má přivřené, ucho prokousnuté a kožíšek ušmudlaný. Nemá prostě kdy se pořádně umýt, jak se na kocoura sluší. Tuhle přišel celý od krve a mezi drápky mu visely chumáče cizí mourovaté srsti. Naštěstí se při bližším ohledání ukázalo, že ta krev je taky cizí. Vypadá jako desperát, ale velmi spokojený desperát. Vrhne se na svou misku a je mu očividně jedno, co v ní je. Sežere i suchý chleba. Pak si sedne před dveře a tak strašně kvílí, že ho musíme vypustit vstříc dalším dobrodružstvím.

Při pohledu na Moura mi rozum říká, že jaro je tady, když se kočky mrouskají. Leč nic jiného tomu nenasvědčuje a já chodím lhostejně kolem výloh s brýlemi a v zrcadle sleduju tak akorát, jestli nemám jako tuhle u ucha zubní pastu. Takže mám takové tušení, že ta zatracená zima tu opravdu vydrží až do května.

Včera sedělo přede dveřmi našeho baráčku mourovaté stvoření a já jen trnu, aby to nebyla další Mourova těhotná přítelkyně. Aby se z toho nestala tradice, že si Mourek přivede každý rok maminku svých dětí pod střechu, jako to učinil vloni. Možná ovšem, že to byl kocour, sok našeho Moura, jenž se nerozvážně přišel podívat na rodinu svého nepřítele. Každopádně čas ukáže, jak to je. Takže, až se jaro probudí, budeme mít možná o několik krků navíc a já možná nové brýle.

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy