Kolumbijští drogoví mafiáni hadr! Aneb jak jsem ulovila sólokapra

pondělí 22. únor 2010 08:30

Dnes už vím, že kdykoliv vytáhnu paty z našeho baráčku, musím mít u sebe foťák, blok a tužku! Jeden nikdy neví, co ho může u nás na návsi potkat.

Jako tuhle v pondělí. Vyrazila jsem  do krámu koupit housky a nestačila jsem se divit. Náves byla plná chlapů v černém, s kuklami na hlavách. Největší skrumáž byla před vraty opuštěného statku. Taky aut bylo na návsi požehnaně a nad vesnicí kroužil vrtulník. Moje kronikářsko-novinářské srdce zaplesalo. Hurá, něco se děje!

Zapomněla jsem na původní účel mé cesty a vrhla se vstříc komandu.

„Prosím, prosím, povězte mi, co se tu děje?“ obrátila jsem se na nejbližšího muže.

„Já vám nic nepovím,“ zakroutil zakuklenec hlavou.

Chvíli jsem škemrala, oháněla se svou kronikářskou i novinářskou funkcí, leč marně. Ani moje ujištění, že v kronice to stejně bude až příští rok a Panenské rozhledy stejně vyjdou až koncem února, ho neoblomilo. Oči se mu skrz kuklu smály. Nakonec mi prozradil, že náš starosta mi určitě řekne víc. Letěla jsem domů pro foťák a mazala hned zpátky. Na obecním úřadu bylo plno. V obecní knihovně měli policajti štáb, dokonce si sundali i kukly. Pan starosta mi prozradil, že o celé akci jako jediný věděl. V opuštěném statku pěstovali mafiáni marihuanu! Teda původně to byli vietnamští obchodníci, co operativně zjistili, že trh s trávou je veeelmi lukrativní a jali se pěstovat tuto plodinu ve velkém. Statek v naší vesnici si pronajali před půl rokem, vybavili ho patřičným zařízením a jedním zahradníkem a vrhli se do pěstování. Co by neudělali pro své zákazníky! Zahradníkovi vozili jednou měsíčně zásoby a ten po celou dobu nevytáhl paty. Okna statku byla začerněná a nikdo z nás, bezúhonných občanů, netušil, že denně chodíme kolem velkotovárny.

Jediné, co je, ty filuty, prozradilo, byla vysoká spotřeba plynu. No a policajti fakt nejsou hloupí a o pěstírně věděli od samého začátku.

Honem jsem mačkala spoušť a než se velitel zásahu vzpamatoval, měla jsem pár snímků.

„Nesmíte tu fotit!“ nakázal mi přísně.

„Takoví pěkní kluci, to je škoda vás nevyfotit!“ fofrem jsem ještě zmáčkla spoušť a radši mizela z dosahu.

Na návsi byly štáby televizí Nova a Prima, dokonce i štáby rozhlasové. Taky hloučky šokovaných místních obyvatel se shromáždily a nevěřícně kroutily hlavou. Bylo mi moc líto, že musím opustit místo děje a že se musím odebrat do svého zatím ještě pořád zaměstnání.

Naše vesnice se stala středem pozornosti. Hned druhý den hledal štáb, tentokrát televize ČT, místo, vhodné pro natáčení pořadu Hyde park. A co myslíte, která vesnice vyhrála na celé čáře? No jasně, ta naše! Moji zatím ještě kolegové se asi zastyděli, že  při policejním zásahu nebyli, na rozdíl od čilejší konkurence, na místě, a tak se rozhodli spravit si pošramocenou pověst aspoň tím, že druhý den  přijedou a z proslulé obce, známé nyní po celém světě, natočí vstup do Hyde parku. Hostem tohoto pořadu byl Václav Moravec, jenž, k velkému zklamání břežanských obyvatel, seděl ve studiu a nikoli v naší hospůdce U Toníčka. Tam seděli břežanští občané, připravení klást otázky na tělo. Taky tam byl štáb a Luboš Rosí. A taky já a můj foťák. Natáčení se povedlo, naše vesnice se opět zviditelnila. Václav Moravec dokonce slíbil, že při nejbližší příležitosti naši populární vesnici využije v některém ze svých speciálů.

Myslím, že se bude v brzké době říkat: Praha? Jo, to je kousek od Panenských Břežan…

Takže i vám je nyní nad slunce jasné, že musím nosit při sobě foťák, blok a tužku, abych byla vždycky připravená. To víte, když bydlím v takové zajímavé vesnici, kde se pořád něco děje! Stává se ze mě paparazzi!

A pro nevěřící Tomáše zde důkaz:

http://pdf.nasregion.cz/sever/10_04_Nas_Region_S.pdf

A ještě jeden důkaz:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411058080216-hyde-park-ct24/

P2164771.JPG

P2164787.JPG

 

 

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy