Už jsem zase v ústavu!

pondělí 12. říjen 2009 08:30

  Je to tak. Jsem v ústavu a nejsem v něm sama.

 

Se mnou se tam ocitl celý náš smíšený sbor Gaudium. K oné převratné události došlo v září letošního roku. Bylo na čase opustit základní uměleckou školu v Šimáčkové ulici a vstoupit na akademickou půdu. A protože nejsme žádná ořezávátka, rovnou na půdu Univerzity Karlovy! Naše nové zázemí se nachází v posluchárně Purkyňova ústavu na Albertově.

O prázdninách jsem se sešli na soustředění v Krkonoších, jak zajisté mnohý čtenář mého blogu pozorně četl, kde jsme se dozvěděli o našem přestupu, nových perspektivách a možnostech našeho sboru.

Stali jsme se sborem 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity a mně se tak splnil sen vstoupit na akademickou půdu, aniž bych měla jakékoliv hlubší znalosti. Nemusím čekat, až dozraju do věku studujících Univerzitu třetího věku, můžu sedět každou středu v dřevěných lavicích vysokoškolské posluchárny a dýchat vzduch, nasycený vědomostmi a bohužel taky kyslíkuprostý.

Tu první středu v září jsme se sešli všichni před hlavním vchodem Purkyňova ústavu. Radka, první sopránek, (ta to všechno zařídila), předala klíče našim sbormistrům a cesta na slavnou lékařskou fakultu byla otevřena i nám, obyčejným smrtelníkům.

Radka nás vedla do druhého patra a ukazovala nám, kde co je. Všude bylo posvátné ticho, protože studenti měli na rozdíl od nás ještě prázdniny.

Posluchárna se nám všem hned zalíbila. V půlkruhu jsou dřevěné lavice, které moc pěkně klapou, když studenti a nyní i my, sboroví zpěváci, vstávají. Moje místo je opět v první řadě uprostřed. Nemůžu si ho splést s ostatními, protože nějaký výtvarně zdatný student vyryl zdařilý kosočtverec do lavice, zřejmě když zrovna studoval anatomii a potřeboval honem zaznamenat to, co zrovna probírali, aby látku do příště nezapomněl.

Vedení fakulty nám dovolilo nastěhovat do posluchárny klavír, jenž se vyznačuje úctyhodným věkem a několika nehrajícími klapkami. Tyto nedostatky ovšem  bohatě kompenzuje senzační akustika, jež mimo jiné způsobuje, že se mi můj hlas dokonce líbí a nebojím se zpívat co to dá. Ovšem nevím, jak to dopadne, až budu zpívat jinde, kde je akustika mizerná.

Hned první den jsme museli vyřešit mnoho závažných problémů. Jedním z nich byla volba vhodného restauračního zařízení, kam bychom se uchýlili po zkoušce. Ovšem nás nic nezaskočí, zvláště když jsou mezi námi takoví obětaví jedinci, jako je tenor Honza. Ten věnoval nemálo volného času pro rekognoskaci terénu a opravdu pečlivě zmapoval Albertov a široké okolí i za cenu rodinné krize. Jeho referát o situaci na trhu byl zcela vyčerpávající.

Proto jsme hned po první zkoušce šli najisto a byli tak ušetřeni zmateného bloudění po okolí.

Už se těším na další zkoušky a na koncerty pod záštitou Karlovy Univerzity. Uznejte, že to má zvuk: sbor 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy!

Všichni doufáme, že naše sborová budoucnost je zářná, že neuděláme ostudu ani sobě ani lékařské fakultě, pod jejíž ochranná křídla jsme se ukryli. Já osobně taky doufám, že budu mít protekci u věhlasných lékařských kapacit. To víte, v mém věku...  

            

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Zuzana Zajícová

Píšu o všem možném a činí mi to radost. Snad se moje texty budou líbit případným laskavým čtenářům. Pokud chcete i nadále sledovat moje blogy, musíte se podívat na iDnes. Tam mě najdete...

Snažím se vydržet a ve zdraví přežít úskalí středního věku. Své blogerské schopnosti jsem zúročila v knihách Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i s prachama, Drsný život zralé ženy a nejnověji Tančím u tyče. Lze zakoupit nebo objednat, vydalo nakladatelství Akcent http://zuzanazajicova.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy